کمیسیون انتخابات: ۵۰ مرکز ثبت‌نام تقویتی رای‌دهندگان مسدود مانده است

صبح کابل
کمیسیون انتخابات: ۵۰ مرکز ثبت‌نام تقویتی رای‌دهندگان مسدود مانده است

کمیسیون مستقل انتخابات، می‌گوید که از میان ۴۵۸ مرکز ثبت‌نام تقویتی رای‌دهندگان، ۵۰ مرکز در شماری از ولایت‌ها مسدود باقی مانده است.
عبدالعزیز ابراهیمی، معاون سخنگوی این کمیسیون، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که ۵۰ مرکز ثبت‌نام تقویتی رای‌دهندگان در شماری از ولایت‌ها، به دلایل مختلفی مسدود باقی مانده است.
آقای ابراهیمی می‌افزاید: «به پنج مرکز ثبت‌نام موادهای انتخاباتی مثل استیکر و کتابچه نرسیده، با چهار مرکز که در مکاتب فعال بودند، وزارت معارف همکاری نکرده و ۴۱ مرکز دیگر نیز به دلیل ناامنی، تاکنون مسدود باقی مانده‌اند».
این در حالی است که پیش از این، کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده بود که تلاش‌ها جریان دارد تا تمام مراکز ثبت‌نام تقویتی رای‌دهندگان، به روی شهروندان افغانستان باز شود.
روند ثبت‌نام تقویتی رای‌دهندگان انتخابات ریاست جمهوری، روز شنبه(۱۸ جوزا) آغاز شد. حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات، گفته بود که روند ثبت‌نام تقویتی رای‌دهندگان، در ۴۵۸ مرکز در ۳۳ ولایت و ۲۴۷ مرکز در ولایت غزنی، آغاز شده و تا تاریخ هشتم ماه سرطان ادامه خواهد یافت.
او گفته بود، افرادی که تاکنون ثبت‌نام نکرده‌اند، افرادی‌که تا روز انتخابات سن قانونی را تکمیل می‌کنند، افرادی که به تازگی به افغانستان بازگشته‌اند و افرادی که برچسب شناسنامه‌های‌شان تخریب شده، فرصت دارند تا در جریان این روند، ثبت نام کنند و در انتخابات پیش‌رو، به نامزد مورد علاقه‌ی خود رای بدهند.
در همین حال، معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات، می‌گوید که استقبال مردم از آغاز روند ثبت‌نام تقویتی رای‌دهندگان خوب بوده است و در جریان چند روز گذشته، افراد زیادی به مراکز ثبت‌نام مراجعه کرده‌اند.
قرار است انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، به تاریخ ششم ماه میزان سال جاری، برگزار گردد.