احمد ولی مسعود: صلح پایدار خواست مردم است و نباید با هیچ چیز دیگر معامله شود

حسن ابراهیمی
احمد ولی مسعود: صلح پایدار خواست مردم است و نباید با هیچ چیز دیگر معامله شود

احمد ولی مسعود نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۹۸ در اولین همایش انتخاباتی خود در جمع هوادارانش با انتقاد از حکومت وحدت ملی خواستار این شد که صلح پایدار که خواست مردم افغانستان است، نباید با هیچ چیزی دیگر معامله شود.

ستاد انتخاباتی وفاق ملی به رهبری احمدولی مسعود، نامزد انتخاباتی ریاست جمهوری، امروز جمعه ۱۸ اسد به طور رسمی اولین همایش انتخاباتی خود را در کابل برگزار کرد.

آقای مسعود که با فریده مومند معاون اول و عبدالطیف نظری معاون دوم تکت انتخاباتی وفاق ملی در بین هوداران خود حضور پیدا کرده بود، در صحبت‌های خود با انتقاد شدید از کارنامه حکومت وحدت ملی در پنج سال گذشته به برگزاری یک انتخابات شفاف و بدون تقلب اشاره کرد.

تکت انتخاباتی وفاق ملی با تاخیر پای به میدان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری پیش رو گذاشت. قبل از این آقای مسعود دلیل تاخیر خود در شروع مبارزات انتخاباتی را عدم تامین امنیت تکت انتخاباتی‌اش از سوی حکومت و نهادهای امنیتی بیان کرده بود.

امروز نیز آقای مسعود در اولین سخنرانی انتخاباتی خود در جمع هزاران نفر از هوداران خود میراث حکومت‌داری هژده ساله در افغانستان را فساد برشمرد و تاکید داشت که خواست مردم صلح پایدار است و نباید خواست مردم را با هیچ چیز دیگر معامله کرد. هرچند او برای سالها شریک و مأمور نظام هجده ساله بوده است.

این نامزد انتخاباتی در بخشی از سخنان خود به تخلفات انتخاباتی که از سوی دو تیم دولت ساز و ثبات و همگرایی صورت گرفته، اشاره داشت و تاکید بر این نمود که تکت انتخاباتی وی با شعار تغییر مثبت پای به مبارزات انتخاباتی گذاشته است.

در این همایش انتخاباتی بعد از آقای مسعود، معاون اول تکت انتخاباتی وفاق ملی فریده مومند سخنرانی داشت. بانو مومند به هوداران خود اطمینان سپرد که برنامه‌های جدی را تکت انتخاباتی وفاق ملی در تمام زمینه‌های حکومت‌داری در نظر خواهد گرفت که این برنامه‌ها بزودی در منشور انتخاباتی این تکت در روزهای آینده به نشر خواهد رسید.

عبدالطیف نظری معاون دوم این تکت انتخاباتی نیز برای دقایقی صحبت‌هایی را در جمع هواداران خود داشت. آقای نظری نیز به هواداران خود وعده سپرد که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو تلاش خواهند کرد که افغانستان عاری از تبعض بسازند و اظهار داشت که گذار مسالمت‌آمیز  از شرایط کنونی با شرکت گسترده در انتخابات رقم خواهد خورد.

تکت وفاق ملی در دوازدهمین روز مبارزات انتخاباتی به صورت رسمی به کارزارهای انتخاباتی پیوست در حالی که قبل از تکت انتخاباتی وفاق ملی، پنج تکت انتخاباتی پیش از این مبارزات انتخاباتی خود را شروع کرده بودند و این در حالی است که ابراهیم الکوزی یکی از نامزدان انتخاباتی، چند روز پیش برگزاری انتخابات را تحریم نمود و تکت انتخاباتی صلح و اعتدال به رهبری حنیف اتمر نیز روز گذشته رسما از هم پاشید و تعلیق مبارزات انتخاباتی اش را اعلام کرد.