نگاهی به آینده‌ی جهان؛ آیا بابا وانگا کیست و پیش‌گویی‌های او در سال ۲۰۲۲ چیست؟

اسدلله جعفری (پژمان)
نگاهی به آینده‌ی جهان؛ آیا بابا وانگا کیست و پیش‌گویی‌های او در سال ۲۰۲۲ چیست؟

نویسنده: هانا کروچ

مترجم: اسدالله جعفری (پژمان)

روزنامه‌ی سان انگلیس: ۲۷ دسامبر، ۲۰۲۱

لندن، انگلستان؛ آغاز تحولات در دنیای هستی و بشری؛ پیش‌گویی‌ها و پیش‌بینی‌های یک زن نابینا از بلغارستان توسط نظریه‌پردازان‌توطئه‌گرا به عنوان دلایل و مدللی از پیش‌بینی‌های آینده جهان هستی و بشری مورد استفاده قرار گرفته است. بنابراین؛ ادعاها و پیش‌گویی‌های خانم بابا وانگا با بسیاری از حوادثی مانند حملات ۱۱ سپتامبر در ایالات متحده‌ی امریکا، حملات شیمیایی در سوریه و سایر مناطق جهان مرتبط است. به این ترتیب؛ در این‌جا همه‌ی آن چیزی که حدس می‌زنید باید بدانید، شرح داده می‌شود.

آیا بابا وانگا عارف و زاهد نابینا کیست؟

خانم بابا وانگا در منطقه‌ی به نام «ونگلیا پاندوا دیمیتروا» به دنیا آمده است و در استرومیکا، روستایی واقع در دامنه‌رشته کوه‌های آتش‌فشانی که در آن زمان تحت امپراتوری عثمانی بود، بزرگ و پرورش یافته است. او در سال ۱۹۹۶میلادی در سن ۸۵ سالگی درگذشت و سپس به او لقب «نوستراداموس» از بالکان داده شد. خانم وانگا تا سن ۱۲ سالگی یک زندگی معمولی در روستایی مذکورش داشت، زمانی که به طور مرموزی بینایی خودش را در یک حادثه طوفان عظیم از دست داد.

 بنابراین؛ این حادثه به عنوان یک گردباد عجیب و وحشت‌ناک در تاریخ توصیف ‌می‌شود. به این‌سان؛ گفته می‌شود که این جوان در هنگام طوفان به سوی هوا پرتاب‌شده و سپس توسط وزش باد شدید و طوفانی به زمین می‌خورد. گزارش شده است که خانواده خانم وانگا چند روز پس از حادثه‌ی طوفان، او را در آستانه‌ی مرگ از یک دشت پیدا کردند. در حالی که چشمانش مجروح و مملو از خاک و خس شده بود. هر دو چشمانش با لایه‌ی ضخیمی از گرد و خاک پوشیده شده بود. بابا وانگا بعداً با خانواده‌اش، گفته است که اولین لذت بینایی خود را در روزهایی که مفقودالاثر شده بود تجربه کرده است. با این‌حال؛ اکنون او معتقد است که در این حادثه طوفانی نابهنگام «توانایی شفادهی» مردم، پیش‌بینی‌های حوادث و رویدادهای از آینده به او القا شده است.

آیا بابا وانگا چه چیزهای را در دنیا پیش‌گویی و پیش‌بینی کرده است؟

پیش‌گویی‌ها و پیش‌بینی‌های بابا وانگا از جمله آن‌هایی است که در زیر فهرست شده‌اند. بنابراین؛ ۸۵ درصد این پیش‌گویی‌ها تا هنوز در دنیا اتفاق افتاده و به واقعیت پیوسته است:

۱: فاجعه‌ی خونین زیردریایی هسته‌ای کورسک: در سال ۱۹۸۰ میلادی، خانم وانگا، گفته بود که تمام کشتی زیردریایی کورسک «زیر آب خواهد شد و تمام جهان به این حادثه‌ی غم‌انگیز گریه خواهند کرد» و او ادعا کرده بود که این فاجعه درماه آگست سال ۱۹۹۹ میلادی اتفاق خواهد افتاد. با این‌حال؛ این زیردریایی روسی در ماه آگست سال ۲۰۰۰ میلادی غرق شد، تمام سرنشینان و خدمه‌های آن کشته شد!

۲: مسأیل خونین داعش در خاورمیانه: گفته می‌شود این زن بلغارستانی ظهور گروهک تروریستی داعش را نیز پیش‌بینی کرده بود!

۳: حمله به تأسیسات گازی در سوریه: بابا وانگا قبل از مرگش در مورد رویارویی در کشورش هشدار داده بود که در آن «مسلمانان از جنگ‌افزارهای هسته‌ای و شیمیایی علیه اروپا استفاده خواهند کرد». تصور می‌شود این شبیه حملات مشکوک به تأسیسات گازی درسوریه بود که  بشار اسد علیه مردمش مرتکیب آن شد!

۴: موضوع برگزیت: در حالی که برخی از نظریه‌پردازان توطئه‌ی ادعا می‌کنند بابا وانگا موضوع برگزیت را نیز پیش‌بینی کرده است. اما او در واقع به اشتباه، گفته است «خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا» در سال ۲۰۱۷ میلادی اتفاق میفتد. اما این که یک چیزی بدیهی است و این موضوع در همان سال مذکور اتفاق نیفتاد!

۵: آخرین رییس‌جمهور سیاه پوست: وانگا ادعا کرده بود که چهل‌وچهارمین رییس‌جمهور ایالات متحده‌ی امریکا، سیاه پوست خواهد بود. با این‌حال؛ او هم‌چنین، گفته بود آخرین رییس‌جمهور امریکا نیز از گروه سیاه پوستان خواهد بود که این موضوع هم در زمان معین اتفاق نیافتاد!

۶: حملات ۱۱ سپتامبر: خانم وانگا در سال ۱۹۸۹ میلادی مدعی شده بود «گروه مذهبی برادران امریکایی پس از حملات پرندگان فولادین سقوط خواهند کرد… در آن هنگام؛ خون بیگناهان و مظلومان فوران خواهد کرد». برخی‌ از کارشناسان و محققان معتقدند این اشاره مرتبط به حملات ۱۱ سپتامبر به ایالات متحده‌ی امریکا در سال ۲۰۰۱ میلادی است!

۷: پیروزی پوتین در انتخابات: ولادیمیر پوتین در انتخابات سال ۲۰۱۸ میلادی پیروز خواهد شد. خانم وانگا در سال ۱۹۷۹ میلادی در جریان ملاقاتش با یک مترجم و نویسنده‌ی روسی به نام «والنتین سیدوروف» گفته بود «همه چیز در دنیا مانند یخ ذوب می‌شود. تنها یک چیز دست نخورده باقی می‌ماند. آن هم عبارت است از شکوه و افتخارات ولادیمیر و آن یکی از افتخارات مردم روسیه است!

۸: جنگ جهانی سوم: خانم وانگا اندکی قبل از مرگش، گفته بود «روسیه نه تنها پایدار خواهد ماند؛ بلکه در جهان حکمرانی خواهد کرد!

آیا بابا وانگا چه چیزهای را در سال ۲۰۲۲ پیش‌بینی کرده است؟

مجله «مرور بریتانیایی» پیش‌گویی‌ها و پیش‌بینی‌های خانم وانگا را در سال آینده گزارش داده است. از آن جایی که سال ۲۰۲۱ میلادی درگیر بسیاری از رویدادهای مهم مانند بحران همه‌گیری ویروس کرونا، موضاعات شورش و فتنه در ایالات متحده امریکا و موارد دیگری بود. بنابراین؛ بر اساس پیش‌گویی‌ها و پیش‌بینی‌های بابا وانگا به نظر می‌رسد که سال ۲۰۲۲ نیز با اتفاقات و صحنه‌های عجیب غریب، و دلخراش مواجه خواهد شد.

به گزارش مجله «مرور بریتانیایی» پیش‌گویی‌های خانم وانگا در سال ۲۰۲۲ به شرح زیر است:

۱: تصاحب و کنترل واقعیت‌های مجازی در سال آینده!

۲: شیوع و گسترش بیماری همه‌گیر دیگری که این بار در سیبریا در شمال آسیا به وجود آمده است و این ویروس ناشی از یک ویروس منجمد است که در اثر تغییرات آب و هوایی شیوع خواهد یافت!

۳: پیش‌گویی و پیش‌بینی دیگری خانم وانگا این است که سیاری از شهرها با کمبود آب مواجه خواهند شد. بنابراین؛ به جای استفاده از راه‌حل‌های عملی و جایگزینی، پیامدهای سیاسی بیش‌تری را در پی خواهد داشت!

۴: هجوم بیگانگان به سرزمین‌های غیر با ورود و فرود یک شهاب سنگ از آسمان!

۵: بحران قحطی در هند به دلیل کاهش دما که منجر به حمله ملخ‌ها به محصولات کشاورزی و زراعتی خواهد شد!

۶: زمین‌لرزه‌ و سونامی‌های گوناگون ادغام با «سیل‌های‌شدید» در استرالیا و بخش‌هایی از آسیا اتفاق می‌افتد!

اگرچه خانم وانگا ۲۵ سال پیش درگذشت؛ اما بسیاری از مردم و جوامع هنوز هم معتقد بر این است که اکثر پیش‌گویی‌ها و پیش‌بینی‌های او منجر به حقیقت شده است.

آیا بابا وانگا در سال ۲۰۱۸ و در مورد آینده چه پیش‌گویی‌های کرده بود؟

۱: گرسنگی و قحطی‌های جهانی بین سال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۲۸ میلادی از دنیا ریشه کن خواهند شد!

۲: چین به عنوان یک ابرقدرت در دنیا از ایالات متحده امریکا پیشی خواهد گرفت!

۳: یخ‌های قطبی در قطب شمال از سالیان ۲۰۳۳ تا حدود سال ۲۰۴۵ میلادی ذوب می‌شوند، ارتفاع و سطوح تمام اقیانوس‌ها هم‌زمان افزایش می‌یابند!

۴: پزشکان قادر خواهند بود هر بیماری را با فناوری‌های شبیه‌سازی مداوا و درمان کنند!

۵: حدوداً در سال ۲۰۷۲ میلادی جمعیت کمونیستی بدون کلاسه‌بندی و طبقه‌بندی در کنار طبیعت باعث پیشرفت شکوفایی خواهند شد!

۶: یک سیستمی استعمارگر در کره مریخ این سیاره را قادر می‌سازد تا به یک قدرت هسته‌ای و اتمی تبدیل شود. سپس؛ حدوداً از سالیان ۲۱۷۰ تا ۲۲۵۶ میلادی از کره زمین خواهان استقلال می‌شود!

۷: نظام و تشکیلات جهان در سال ۵۰۷۹ میلادی به پایان می‌رسد و منقضی می‌گردد!

آیا بابا وانگا در سال ۲۰۱۹ چه پیش‌گویی‌های کرده بود؟

۱: بابا وانگا پیش‌بینی کرده است که زلزله‌های خونین و وحشت‌ناک در دنیا رخ خواهند داد؛ سونامی‌های خونین بخش‌هایی از آسیا را از بین خواهند برد؛ فروپاشی اقتصادی در اروپا شروع خواهد شد و یک شهاب سنگ غول‌پیکر در سرزمین روسیه برخورد خواهد کرد!

۲: نه تنها این؛ بلکه پوتین رییس‌جمهور روسی‌ها با یک سوءقصد مواجه خواهد شد دونالد جی ترامپ نیز مبتلا به یک بیماری مرموز می‌شود که این بیماری باعث مشکلات شنوایی در وی می‌شود!

۳: خانم وانگا پیش‌بینی کرده است که ترامپ به بیماری مرموزی مبتلا می‌شود که این مریضی باعث می‌شود او از حالت تهوع، وزوز گوش، آسیب مغزی و از دست‌دادن شنوایی رنج ببرد – شرایطی که امسال دیپلمات‌های امریکایی در کوبا و چین تحت تأثیر بیماری مشابهی قرار گرفته بودند!

۴: خانم وانگا ممکن است «سونامی سال ۲۰۰۴» میلادی را پیش‌بینی کرده باشد؛ اما محققان و پژوهش‌گران می‌گویند «در سال آینده سونامی دیگری در راه است آن می‌تواند چندین کشور آسیایی و جاهای دیگر در سراسر جهان را نابود کند!

۵: این پیش‌گویی‌ها شامل پاکستان، هند، بخش‌هایی از چین، جاپان، اندونزی و بخش‌هایی از آلاسکا می‌شود!

۶: یکی از پیش‌گویی‌های خانم وانگا، این است «بلای دیگری در بخش‌های از اروپا رخ می‌دهد که مردم وجمعیت اروپا یک فروپاشی اقتصادی فاجعه‌بار را تجربه می‌کنند!

۷: براساس پیش‌گویی‌های خانم بابا وانگا در آینده‌های نزدیک روسیه مورد اصابت یک شهاب سنگ قرار خواهد گرفت!