عبدالرشید دوستم: کودکان «هزاره» توسط انتحاری‌های طالبان و حقانی قتل عام شدند

عصمت امین
عبدالرشید دوستم: کودکان «هزاره» توسط انتحاری‌های طالبان و حقانی قتل عام شدند

عبدالرشید دوستم، رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان به حمله‌ی تروریستی بر مرکز آموزشی کاج در منطقه‌ی دشت برچی شهر کابل واکنش نشان داده و آن را قتل عام خوانده است.

آقای دوستم روز جمعه -۸ میزان-، در برگه‌ی تویترش نوشته است که کودکان هزاره توسط انتحاری‌های طالبان و شبکه‌ی حقانی کشته شده‌اند.

او نوشته است: «بار دیگر کودکان معصوم هزاره در داخل یک مرکز آموزشی در غرب کابل به گونه دسته‌جمعی توسط انتحاریون بدون لجام گروه‌های تروریستی طالب-حقانی که به گونه غاصبانه خود را بر مقدرات مردم حاکم ساخته اند، قتل عام شدند.

با این حال، آقای دوستم تأکید کرده است که خون این کودکان معصوم بی‌پاسخ نمی‌ماند.

گفتنی است که مرکز آموزشی کاج در منطقه‌ی نقاش دشت برچی صبح روز جمعه -۸ میزان-، هدف یک حمله‌ی انتحاری قرار گرفت.

شاهدان عینی، می‌گویند که مهاجمان ابتدا محافظان این مرکز آموزشی را هدف قرار داده و سپس وارد صنفی شدند که در آن امتحان جریان داشت.

خالد زدران، سخن‌گوی فرماندهی پلیس طالبان در کابل، گفته است که در این رویداد، ۱۹ نفر کشته و ۲۷ تن دیگر زخمی شده‌اند؛ اما آمارهای مردمی نشان می‌دهد که در این حمله، نزدیک به ۴۰ تن کشته و بیش از ۶۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

حمله‌ی تروریستی امروز بر مرکز آموزشی کاج در غرب شهر کابل با واکنش‌های شدید داخلی و جهانی مواجه شده است. سازمان ملل، سفارت امریکا و سایر سازمان‌های حقوق بشری نیز، این حمله را محکوم کرده‌اند.