مهربان بودن با همسر مان را یاد بگیریم

صبح کابل
مهربان بودن با همسر مان را یاد بگیریم

نویسنده: زهرا اکبری

اگر می‌خواهید اولویت زندگی، همسر تان باشید و او را علاقه‌مند به خانواده و برآورده کردن منافع زندگی ‌تان کنید، بهتر است مهارت‌هایی را در این زمینه فرا‌ بگیرید.

 زن‌ها با استفاده از لوازم آرایشی و لباس‌های زیبا، سعی در جلب توجه همسر خود دارند. این روش‌ها ممکن است در کوتاه‌مدت باعث شود تا همسر تان به شما اهمیت داده و به خواسته‌های تان توجه کند؛ اما طولی نمی‌کشد که متوجه می‌شوید، وابستگی همسر تان به شما چندان قوی نیست. بر عکس مردان برای دریافت این توجه دائم برای همسر خود هدیه می‌خرند و عادت به دادن باج می‌کنند. برای وابسته کردن همسر خود در طول زندگی، بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید.

۱- همیشه در هر حالت از همسر تان تشکری کنید.

۲- تلاش کنید که به دنبال شکایت پشت سر هم از همسر تان نباشید.

۳- تلاش کنید که همسر تان را مورد تأیید خود قرار بدهید.

۴- اشتباه‌های همسر تان را بزرگ نسازید و مؤاخذه نکنید.

 برای حفظ ارتباط خوب و عاشقانه‎ای که با همسر تان داشته اید، باید اصول ارتباط مؤثر را بدانید و رعایت کنید. با حفظ رابطه‌ی عاشقانه‌ی خود در طول زندگی، می‌توانید مطمئن شوید که همسر تان نیز به حرف‌های شما گوش می‌دهد و شما اولویت زندگی او استید؛ از این طریق در کنار وابسته کردن همسر خود، یک زندگی مشترک و خانواد‌ه‌ی موفق نیز خواهید داشت.

تلاش کنید شنونده‌ی خوبی برای حرف‌های توأم با اضطراب‌ها و نگرانی‌های همسر تان باشید. همسر تان وقتی ببیند که برای عمیق‌ترین مشکلات پیش رو، می‌تواند به شما اعتماد کند و از دغدغه‌هایش حرف بزند، به شما اعتماد می‌کند. در نتیجه همیشه برای صحبت نزد شما خواهد آمد.

به خاطر هیچ رفتاری؛ حتا بدترین رفتارهای همسر تان، او را قضاوت نکنید. سعی کنید همسر خود را در آن موقعیت خاص تصور کنید و خود را جای او بگذارید. آن زمان است که شما می‌توانید راحت‌تر از قبل همسر تان را درک کنید.

کینه‌ورزی و قهر کردن، یکی از تلخ‌ترین و اشتباه‌ترین رفتارهایی است که می‌توانید از خود بروز دهید. اگر هم دلخوری پیش آمد، به هیچ عنوان اجازه ندهید قهرها طولانی شوند. در صحبت کردن پیش قدم باشید. این گونه می‌توانید این پیام را به طور غیر مستقیم به همسر خود بدهید که به زندگی دلگرم استید و او برای تان مهم بوده و در اولویت است.

برخی عادات رفتاری از سوی خانم‌ها، باعث دور شدن مردان از خانواده می‌شود. زمانی که داستان زندگی بسیاری از زوجین را می‌شنویم، متوجه می‌شویم که ریشه‌ی اصلی بسیاری از آسیب‌ها، رفتارهای خود زنان در مقابل همسر شان است. شما می‌توانید برای وابسته کردن همسر خود، از رفتارهای زیر اجتناب کنید.

هیچ عاملی مثل صداقت کارساز نیست. در مورد کوچک‌ترین مسائل و احساسات به وجود آمده برای تان، با همسر تان روراست باشید؛ اما ابتدا بررسی کنید که مطرح کردن بعضی موضوع‌های حساس، موجب بدتر شدن اوضاع نشود. سعی کنید آن قدر فضای بین شما شفاف باشد و آن قدر صمیمی باشید که او نه تنها از گفتن مسائل خود واهمه‌ای نداشته باشد، بلکه احساس امنیت خاطر او دو چندان شود.

اکثر مردان نقطه‌ی حساس زندگی شان که احتمالا به هیچ وجه کوتاه نمی‌آیند، خانواده آن‌ها است. تلاش کنید در هر موقعیتی که پیش رو دارید، حتا در شرایط سختی که تنش و درگیری بین شما و خانواده‌ی همسر تان اتفاق می‌افتد، تا حد امکان جانب احترام را حفظ کنید. با این کار، جایگاه شما به عنوان یک همسر ایده‌آل، در ذهن همسر تان نقش می‌بندد.

اگر به هر دلیلی به همسر تان اعتماد ندارید، به جای گشتن جیب‌ها، گوشی تلفن همراه، و چک کردن لباس، تلاش کنید فضای صمیمیت و گرمی را فراهم کنید. به طوری که چیزی برای پنهان‌کاری بین شما وجود نداشته باشد. کنجکاوی زیاد، باعث ایجاد دلخوری و تنش می‌شود. مردان به خاطر ویژگی‌های ذاتی شان (حس مالکیت و مدیریت خانه و خانواده) زیاد علاقه‌ای به توضیح دادن و شرح مسائل شان ندارند. اگر از آن‌ها در باره‌ی مسائل خارج از منزل کنج‌کاوی کنید و سوالات زیادی بپرسید، باعث می‌شود که همسر شما بیشتر از شما دوری کند. عکس این مسئله می‌تواند اثر بهتری در وابسته کردن همسر شما داشته باشد.