ترامپ: حکومت ایران در اثر سیاست‌های دولت امریکا ناگزیر به عقب‌نشینی شده است

صبح کابل
ترامپ: حکومت ایران در اثر سیاست‌های دولت امریکا ناگزیر به عقب‌نشینی شده است

دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا، گفته است که حکومت ایران در اثر سیاست‌ها و فشارهایی که دولت او در برابر ایران اتخاذ کرده، ایران ناگزیر به عقب‌نشینی شده است.

آقای ترامپ، به روز سه شنبه (۲۱جوزا)، در گفت‌وگوی خود با خبرنگاران گفته است که سیاست‌های دولت او توانسته است که ایران را در اثر تجدید و تشدید تحریم‌ها، وادار به دگرگونی رفتار و عمل‌کرد در منطقه و جهان کند.

رییس جمهوری امریکا، در این مصاحبه با خبرنگاران، حرف‌های جنجالی دیگر نیز گفته است. از جمله او «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات برای انتخابات پیش‌روی امریکا را، «بازنده»ی انتخابات خوانده و او را فردی ناتوان می‌داند.

آقای ترامپ، در واکنش به سخنان «جو بایدن» که گفته بود، سیاست‌های ترامپ به زیان ملت امریکا است، گفته است که «جو یک درصدی» است.

در ادامه وی گفته است که جو بایدن در یک سخنرانی ۷۶ بار نام ترامپ را استفاده کرده که نشان می‌دهد او دچار مشکل شده است.

رییس جهوری امریکا نیز، نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان امریکا و حزب دموکرات این کشور را «قاطی و دست‌خوش هرج و مرج» خواند و گفت حزب او هیچ شانسی در انتخابات ندارد.

وی همچنان، از همکاری دولت مکسیکو در کنترل مرزهای مشترک قدردانی کرد.

بر علاوه‌ی آن، آقای ترامپ از دیدار خود با شی‌جین پینگ، رییس جمهوری چین، در حاشیه‌ی نشست کشورهای گروه بیست، سخن گفت و مدعی شد سیاست‌های دولت او چین را وادار به پرداخت میلیاردها دالر به امریکا کرده است.

این گفته‌ی آقای ترامپ در حالی است که دولت چین، به گفته‌ی او، در دوره‌ی ریاست اوباما حاضر نبود، حتا ده سنت به امریکا بپردازد.