تیراندازی در ویرجینیا بیچ امریکا ۱۲ کشته برجاگذاشت

صبح کابل
تیراندازی در ویرجینیا بیچ امریکا ۱۲ کشته برجاگذاشت

در نتیجه‌ی تیراندازی در شهر ویرجینیای امریکا، که عصر جمعه (۱۰ جوزا) در ساختمان شهرداری این شهر رخ داد، ۱۲ نفر کشته شدند و شش نفر دیگر زخم برداشتند.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، فرد مهاجم که از کارمندان قدیمی و ناراضی شهرداری این شهر در شرق ایالت ویرجینیای امریکا بود، در تیراندازی نیروهای پولیس کشته شده است.

جیمز سرورا، فرمانده‌ی پولیس ویرجینیا بیچ، گفته است که این رویداد، اندکی بعد از ساعت ۴ پس از چاشت، هنگامی رخ داد که مهاجم وارد ساختمان خدمات عمومی شهرداری شد و بی‌درنگ به سوی قربانیان تیراندازی کرد. پولیس ویرجینیا، نام متهم را اعلام نکرده است.

به گفته‌ی فرمانده‌ی پولیس ویرجینیا، در پی تیراندازی، نیروهای پولیس وارد ساختمان شده و کارکنان را تا حد امکان خارج کرده و سپس به شلیک فرد مهاجم پاسخ داده‌اند.

در پی این این حادثه، شهر ساحلی ویرجینیا بیچ که بزرگ‌ترین شهر ایالت ویرجینیا و منطقه‌ی پرطرفدار برای گذراندن تعطیلات است، در شوک فرو رفته است.

شهردار ویرجینیا بیچ، گفته‌ است که این روز، «ناگوارترین روز در تاریخ ویرجینیا بیچ» بوده است.

این رویداد، مرگ‌بارترین حادثه‌ی تیراندازی در امریکا، از ۷ نوامبر سال گذشته به این سو بوده است. آن حادثه که در تازند اوکس کالیفرنیا به وقوع پیوسته بود، که ۱۲ کشته بر جا گذاشته بود.