در انتخابات هند چهره‌های سینمایی نیز به مجلس راه یافته‌اند

صبح کابل
در انتخابات هند چهره‌های سینمایی نیز به مجلس راه یافته‌اند

انتخابات پارلمانی هند پس از نزدیک به یک ونیم ماه، هفته‌ی قبل پایان یافت و روز پنج شنبه نیز روند شمارش آرا در این کشور برگزار شد.

بر اساس گزارش‌ها در انتخابات پارلمانی هند، حدود ۹۰۰ میلیون نفر واجد شرایط رای‌دهی اشتراک کرده بودند که در هفت مرحله این انتخابات برگزار شد.

آنچه در انتخابات پارلمانی امسال هند بیشتر جلب توجه می‌کند، حضور پر رنگ چهر‌ه‌های پرآوازه‌ی سینما و ورزش این کشور است. در انتخابات پارلمانی امسال هند، سنی دیول، سمرتی ایرانی، هیما مالینی، ارمیلا متونکر، شترو گهن‌سنها و گاتم گمبیر افرادی استند که با به دست آوردن بیشترین آرا به کرسی پارلمان هند تکیه زدند.

رسانه‌های هندی گزارش داده‌اند که از میان ۵۴۳ کرسی پارلمان این کشور، حزب بهارتیا جنتای مربوط نارندرا مودی، نخست‌وزیر فعلی این کشور، توانسته است تا کنون بیش از ۳۰۰ کرسی را در پارلمانی این کشور از آن خود کند.

هم‌چنان گفته می‌شود که در انتخابات هند، ۹۳۰ هزار مرکز رای‌دهی برای رای‌دهندگان باز بوده و هزینه‌ی تمام انتخابات، برای هشت‌هزار کاندید در سراسر هند، به هفت میلیارد دالر رسیده است. ۵۰ میلیارد روپیه‌ی هندی مصارف احزاب، برای استفاده از رسانه‌های اجتماعی و کمپاین‌های آنلاین گفته شده است.

این همه درحالی است که هندوستان در هر ۵ سال، انتخابات پارلمانی برگزار می‌کند. معیار کامیابی برای حزب برتر نیز گرفتن ۲۷۲ کرسی پارلمان از جمع ۵۴۳ کرسی است.

نارندرا مودی، نخست‌وزیر فعلی هند، پس از اعلام شدن آرای قسمی انتخابات در برگه‌ی تویتر خود نگاشته بود: «ما با هم رشد می‌کنیم، ما با هم موفق می‌شویم، ما با هم یک هندوستان قوی و فراگیر ایجاد خواهیم کرد. هند دوباره برنده می شود!»