امریکا ۱۵۰۰ نیروی تازه به خاور میانه می‌فرستد

صبح کابل
امریکا ۱۵۰۰ نیروی تازه به خاور میانه می‌فرستد

رییس جمهور امریکا دستور داده است که ۱۵۰۰ نیروی نظامی تازه به خاورمیانه جهت رسیدگی به خطرات احتمالی فرستاده شود.

دونالد ترامپ، در گفت‌وگو با خبرنگاران گفته است که او با درخواست وزارت دفاع این کشور، مبنی بر فرستادن حدود ۱۵۰۰ نیروی تازه به خاورمیانه موافقت کرده است.

آقای ترامپ ناوقت روز جمعه در کاخ سفید به خبرنگاران گفته است که این شمار تازه‌‌ای از نیروهای امریکایی به زودی به سمت خاورمیانه حرکت می‌کنند.

رییس جمهور امریکا هم‌چنان گفته است که فرستادن ۱۵۰۰ نیروی جدید به خاورمیانه برای خطرات پیش‌بینی شده است؛ اما در عین حال تاکید کرده که ایران قطعا خواستار جنگ با امریکا نیست.

به گفته‌ی آقای ترامپ در صورتی که ایران به دنبال جنگ با امریکا باشد به صورت جدی از سوی آنان سرکوب خواهد شد.

۱۵۰۰ نیروی تازه‌نفس امریکایی در حالی به ایران فرستاده می‌شود که حدود دو هفته قبل امریکا اعلام کرده بود که یک ناو جنگی دیگر به منظور مقابله با تهدیدهای احتمالی ایران، به خاورمیانه می‌فرستد.

تنش‌ها میان ایران و امریکا در هفته‌های اخیر به شدت افزایش یافته است و هر دو کشور از واکنش‌های احتمالی خبر داده‌اند.

به دنبال شدت گرفتن تنش‌ها میان هر دو کشور، هفته‌ی قبل ترکیه اعلام کرد که پس از این هیچ نفتی از ایران وارد نمی‌کند. روز گذشته هند نیز اعلام کرده بود که از یک ماه به این‌سو هیچ نفتی از ایران وارد نکرده است.

هارش واردهان شرینگلا، سفیر هند در امریکا اعلام کرده است که در ماه گذشته، این کشور از ایران حدود یک میلیون تن نفت خام وارد کرده بود؛ اما پس از آن حتا یک بشکه نفت از این کشور وارد نکرده است.

این درحالی است که پیش از این روزانه به صورت میانگین هند حدود ۴۵۰ تا ۴۸۰ هزار بشکه نفت از ایران وارد می‌کرد.

این همه تنش‌ها درحالی به میان می‌آید که نزدیک به ماه قبل، رییس جمهور امریکا سپاه پاسداران ایران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد و اعلام کرد که این کشور از گروه‌های هراس‌افگن در منطقه حمایت می‌کند.