دونالد ترامپ: ایالات متحده در پی تغییر رژیم در ایران نیست

صبح کابل
دونالد ترامپ: ایالات متحده در پی تغییر رژیم در ایران نیست

دونالد ترامپ، تاکید کرده است که ایالات متحده در پی تغییر رژیم در ایران نیست و فقط تلاش دارد تا این کشور، سلاح هسته‌ای در اختیار نداشته باشد.

به نقل از دویچه‌وله، آقای ترامپ، که اکنون در جاپان به سر می‌برد، در اظهاراتی در باره‌ی ایران، گفته است: «امریکا در پی تغییر رژیم در ایران نیست، تنها می‌خواهد که ایران سلاح هسته‌ای در اختیار نداشته باشد.»

شینوز آبه، نخست‌وزیر جاپان نیز گفته است که به منظور میانجی‌گری در بحران خاورمیانه، قصد سفر به تهران را دارد. او تاکید کرده است که چراغ سبز این سفر را، دونالد ترامپ نشان داده است.

آقای ترامپ، دست‌کم یک هفته قبل، گفت که ایران رفتار خصمانه‌ای علیه امریکا داشته و اگر این کشور اقدامی علیه منافع آنان در خاورمیانه انجام دهد، با واکنش تند و قدرت‌مند نیروهای امریکایی مواجه خواهد شد.

رییس جمهور امریکا تاکید کرده است که ایران تمایل دارد تا با ایالات متحده وارد مذاکره شود، در صورتی که این موضوع درست باشد، «ما هم خواهان مذاکره استیم.»

با افزایش تنش‌ها میان امریکا و ایران، در حالی که ترامپ، رییس جمهور امریکا، اعلام کرده است که برای رسیدن به توافق تازه، حاضر است با ایران گفت‌وگو کند؛ اما دولت ایران مذاکره با ایالات متحده را رد کرده و گفته است که در شرایط کنونی گفت‌وگو ناممکن است.

عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه‌ی ایران، گزارش‌‌های منتشر شده به نقل از خالد الجارالله، معاون وزیر خارجه‌ی کویت، درباره‌ی هر گونه گفت‌وگوی مستقیم یا غیرمستقیم میان امریکا و ایران را، رد کرده است.