دادگاه ترکیه، مردی که هزار معشوقه داشت را به بیش از هزار سال زندان محکوم کرد

صبح کابل
دادگاه ترکیه، مردی که هزار معشوقه داشت را به بیش از هزار سال زندان محکوم کرد

مردی به نام عدنان اکتار که از طریق تلویزیون تلبیغ می‌کرد و زنان نیمه‌برهنه در کنارش می‌رقصیدند، از سوی دادگاهی در ترکیه به ۱۰۷۵ سال زندان محکوم شد.

به نقل ان‌تی‌وی ترکیه، دادگاهی در ترکیه روز دوشنبه (۲۲ جدی/ ۱۱ جنوری) عدنان اکتار را به جرم تجاوز جنسی، سوء استفاده‌ی جنسی از کودکان، فریب‌کاری و تلاش برای توطیه‌ی سیاسی و نظامی به ۱۰۷۵ سال زندان محکوم کرده است.

اکتار از طریق شبکه‌ی تلویزیونی A9 به گونه‌ی آنلاین عقیده‌ی تخلیق و ارزش‌های محافظه‌کارانه را تبلیغ می‌کرد؛ در حالی که زنان نیمه‌برهنه که بیشترشان جراحی پلاستیکی کرده بودند، در کنارش می‌رقصیدند.

این مرد که ۶۴ سال سن دارد، پیش از این در یک دادگاه به قاضی گفته بود که دست‌کم ۱۰۰۰ معشوقه و توانایی جسمی فوق‌العاده دارد.

او گفته بود: «قلب من لبریز از محبت برای زنان است، محبت نهاد انسان را تشکیل می‌دهد و این کیفیت مسلمانان است.»

از سویی دیگر، گفته می‌شود عدنان اکتار با فتح‌الله گولن رهبر مذهبی ترکیه که در سال ۲۰۱۶ قصد کودتا را داشت و فعلا در آمریکا به سر می‌برد، همکاری داشته است؛ اما این اتهام از سوی اکتار رد شده است.

همراه با اکتار، دو همکار او نیز بازداشت شده که هرکدام به ۲۱۱ و ۱۸۶ سال زندان محکوم شده اند.

یکی از زنانی که در جریان دادگاه اکتار شاهد بوده، به قاضی دادگاه گفت که او ۱۷ ساله بوده که از سوی اکتار جذب شده و بارها مورد سوءاستفاده جنسی قرار گرفته است.

به گفته‌ی او، زنانی که اکتار به آن‌ها تجاوز جنسی کرده، بارها از تابلیت‌های ضدبارداری استفاده کرده اند.

هنگامی که عدنان اکتار از سوی پولیس بازداشت شد، بیش از ۶۹ هزار قرص ضدبارداری از خانه‌اش پیدا شد. مقام‌های ترکیه خانه‌ی او را تخریب کرده و تمام دارایی او را ضبط کرده اند.