بشار اسد برای چهارمین بار رییس‌جمهور سوریه شد

صبح کابل
بشار اسد برای چهارمین بار رییس‌جمهور سوریه شد

حمودا ضباغ، رییس‌ مجلس سوریه، اعلام کرده که بشار اسد، با به دست‌ آوردن ۹۵٫۱ درصد آرا، باردیگر رییس‌جمهور سوریه شده است.

به گفته‌ی رییس مجلس سوریه، در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور بیش‌تر از ۱۴ میلیون نفر شرکت کرده اند که میزان شرکت در این انتخابات، ۷۸درصد بوده است.

بشار اسد از سال ۲۰۰۰ میلادی به این‌سو، رییس‌جمهور سوریه است و با پیروزی در انتخابات اخیر، برای چهارمین بار رییس‌جمهور این کشور شده است.

انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه که در آن، باردیگر بشار اسد به پیروزی رسیده است، از سوی مخالفان حکومت سوریه، «نمایش مضحک» خوانده شده است و هم‌چنان کشورهای غربی آن «آزاد و منصفانه» نمی‌دانند.

دو رقیب بشار اسد در این انتخابات، عبدالله سلوم عبدالله و محموداحمد ماری به ترتیب ۱٫۵ و ۳٫۳درصد آرا را کسب کرده اند و بسیاری از رسانه‌ها پیش از برگزاری انتخابات گفته بودند که آن‌ها هیچ شانسی برای پیروزی ندارند.

این انتخابات در ساحات زیر کنترل دولت و برخی سفارت‌خانه‌های سوریه در خارج از آن کشور نیز برگزار شده است.

در سال ۲۰۱۱ میلادی، اعتراضات مسالمت‌آمیز «بهار عربی» در سوریه علیه حکومت بشار اسد، به شدت سرکوب شده بود که منجر به جنگ داخلی در این کشور شد. این جنگ سبب شد که  ۱۱ میلیون نفر از سوریه آواره شود و بیش از چهار هزار نفر دیگر در جریان درگیری‌ها کشته شوند.

پس از جنگ داخلی، بشار اسد، بار دیگر در سال ۲۰۱۵ میلادی با حمایت ایران و روسیه، توانست بخش‌های از سوریه را در اختیار بگیرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x