آمار قربانیان ویروس کرونا به ۱۰۱۱ نفر رسید

اکرم رسا
آمار قربانیان ویروس کرونا به ۱۰۱۱ نفر رسید

سازمان صحت چین، روز سه‌شنبه (۲۲ دلو) با نشر گزارش تازه‌ا‌ی اعلام کرده است که آمار قربانیان ویروس کرونا، به ۱۰۱۱ نفر رسیده و بیش از ۴۲ هزار نفر دیگر را مبتلا کرده است.

از سویی هم، روز دوشنبه (۲۱ دلو) با جان باختن ۱۰۳ نفر در چین، مر‌گ‌بارترین روز از زمان شیوع ویروس کرونا در این کشور به ثبت رسیده است؛ اما رقم ابتلا شدن به این ویروس، در جریان پنج روز گذشته، کاهش یافته است.

شی‌جین پنگ، رییس‌جمهور چین، در یک اقدام غیرمنتظره به منظور بررسی وضعیت به جاده‌های شهر پکن رفته و از نزدیک با پزشکان و امدادرسانان دیدار کرده است.

دولت چین، گفته است که چند مقام بلندپایه‌ی این کشور، به دلیل سهل‌انگاری در امر مبارزه با ویروس کرونا، از وظایف‌شان برکنار شده‌اند.

برعلاوه‌ی این مقام‌های چینی، معاون سازمان صلیب‌سرخ در این منطقه نیز به دلیل تخلف در انجام وظیفه و اداره کردن کمک‌های اهدایی، برکنار شده است.

تعطیلات سال نو چینی، روز دوشنبه (۲۱ دلو) به پایان رسید و میلیون‌ها نفر از مردم این کشور، دوباره به سر کار‌ شان بازگشتند که این موضوع، نگرانی‌ها را در مورد گسترش این ویروس کشنده افزایش داده است.

دولت چین، هم‌چنان گفته است که شرکت‌ها، کارخانه‌های بزرگ و مکتب‌ها هم‌چنان تا چند روز دیگر بسته خواهند ماند و هزاران نفر دیگر به جای رفتن به ادارات، کارهای خود را پس از این از خانه‌های شان انجام خواهند داد.

بیشتر از یک ماه از شیوع ویروس کرونا، در چین و سایر کشورهای جهان می‌گذرد، اما هنوز هم راهکار جدی‌ای که بتواند از گسترش بیشتر این ویروس جلوگیری کند، به وجود نیامده است.

ویروس کرونا، یکی از کشنده‌ترین ویروس‌ها در جهان است که از شهر ووهان چین شیوع یافت. آن چه پزشکان می‌گویند، تب شدید، سرفه، نفس‌تنگی و ضعف، از علایم اصلی این ویروس است.