ویروس کرونا جان ۲۵ نفر را در چین گرفت

صبح کابل
ویروس کرونا جان ۲۵ نفر را در چین گرفت

سازمان بهداشت چین اعلام کرده است که به دنبال شیوع ویروس کرونا، ۲۵ نفر در این کشور جان باخته اند. در گزارشی که روز جمعه (۴دلو) از سوی این سازمان به نشر رسیده، آمده است که تا کنون بیش از ۹۰۰ نفر در چین به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این میان ۲۵ نفر جان باخته اند.

گفته می‌شود جشن بهاری در چین که قرار بود فردا در سراسر این کشور آغاز شود، به دلیل جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس لغو شده است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت چین به دلیل جلوگیری از گسترش این ویروس، رفت‌‌وآمد مردم را به ۹ شهر و روستای این کشور به حالت تعلیق درآورده است.

ویروس کرونا، یکی از کشنده‌ترین ویروس‌ها در جهان است که از حیوانات وحشی به انسان سرایت می‌کند. آنچه پزشکان می‌گویند، تب شدید، سرفه، نفس‌تنگی و ضعف از علایم اصلی این ویروس است.

انتظار می‌رود که در یکی دو روز آینده، رقم مبتلایان به این ویروس افزایش یابد. این در حالی است که یک روز قبل، رقم جان‌باختگان از این بیماری، به ۱۷ نفر می‌رسید.

با این حال شماری از کشورهای دیگر که شهروندان شان به چین سفر می‌کنند، مسافران را قبل از داخل شدن به مرزهای شان بررسی صحی می‌کنند. وزارت خارجه‌ی ایران نیز به شهروندان در این کشور توصیه کرده است که هنگام بازگشت به ایران مسائل بهداشتی را رعایت کنند.