بیش از یک میلیارد حیوان و پرنده در آتش‌سوزی استرالیا تلف شدند

صبح کابل
بیش از یک میلیارد حیوان و پرنده در آتش‌سوزی استرالیا تلف شدند

تحقیق تازه‌ای که از سوی دانشگاه سیدنی استرالیا منتشر شده، نشان می‌دهد، در جریان آتش‌سوزی در این کشور، بیش از یک میلیارد حیوان و پرنده تلف شده‌ اند.

به نقل از روزنامه‌ی امریکایی هافینگتن پست، پیش از این گفته شده که در نتیجه‌ی آتش‌سوزی، حدود ۴۸۰ میلیون حیوان و پرنده تلف شده اند؛ اما این برآورد، ابتدایی بوده و تنها مربوط به ایالت ولز جنوبی این کشور می‌شود.

حالا، اما به نقل از کریس دیکمن، اکولوژیست دانشگاه سیدنی، رقم تلفات حیوانات و پرندگان در آتش‌سوزی استرالیا، به بیش از یک میلیارد رسیده است.

این متخصص محیط زیست دانشگاه سیدنی استرالیا، تأکید کرده است که بدون هیچ‌گونه تردیدی، رقم تلفات حیوانات و پرندگان در آتش‌سوزی به بیش از یک میلیارد رسیده است.

گفته می‌شود که آتش‌سوزی استرالیا، تمام ایالت‌ها و شهرهای این کشور را متأثر کرده است.

بر اساس گزارش دانشگاه سیدنی، بیش از ۶ میلیون هکتار از جنگل‌های جنوب-شرقی استرالیا نیز در جریان سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ میلادی آتش گرفته و نابود شده است.

هم‌چنان، چندی پیش اسکات موریسون، نخست‌وزیر استرالیا، گفته بود که بر اساس آخرین آمار، نزدیک ۳۰ نفر در پی آتش‌سوزی جاری در این کشور جان باخته اند. از سویی‌هم نزدیک به ۲هزار خانه نیز در مناطق درگیر آتش‌سوزی به خاکستر مبدل شده است.

این آتش‌سوزی که پیش از سال نو جاری میلادی آغاز شده بود، شدت تخریب آن در جنوب-شرق استرالیا، به حدی شدید گزارش شده بود که تا پیش از آغاز سال‌ نو میلادی، چند شهر در ایالت‌های نیوساوت‌ولز و ویکتوریا، با خاک یک‌سان شد.