مراسم حج امسال به ۶۰ هزار نفر ساکن عربستان سعودی محدود شد

صبح کابل
مراسم حج امسال به ۶۰ هزار نفر ساکن عربستان سعودی محدود شد

وزارت حج عربستان سعودی، اعلام کرده که مراسم حج امسال، به ۶۰ هزار نفر ساکن این کشور که واکسین کرونا دریافت کرده باشند، محدود شده است.

وزارت حج عربستان، روز شنبه -۲۲ جوزا- اعلام کرده است که مراسم حج تمتع امسال به دلیل جلوگیری از گسترش ویروس کرونا به ۶۰ هزار نفر ساکن این کشور محدود شده که سن آن‌ها از ۶۵ سال پایین باشد و واکسین کرونا دریافت کرده باشند.

در همین حال، وزارت ارشاد، حج و اوقاف افغانستان، با نشر اعلامیه‌ای از این تصمیم دولت عربستان استقبال کرده و آن را معقول و منطقی خوانده است.

در اعلامیه‌ی وزارت ارشاد، حج و اوقاف افغانستان، آمده است که نوبت متقاضیان مراسم حج امسال به سال بعدی محفوظ است. این وزارت، از متقاضیان خواسته که از مراجعه به بخش‌های مربوطه در مورد حج خودداری کنند.

این دومین سال پیاپی است که مراسم حج تمتع با وضع محدویت برگزار می‌شود. سال گذشته تنها ۱۰ هزار نفر با حفظ نکات بهداشتی در مراسم حج شرکت کردند؛ در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۹ میلادی به بیش از ۲٫۵ میلیون نفر رسیده بود.

با وضع محدویت در مراسم حج، بیش از ۱۲ میلیارد دالر از درآمد سالانه‌ی عربستان سعودی کم شده و افت بازار نفت در جهان نیز ضربه‌ی سنگینی به درآمد عربستان سعودی وارد کرده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x