نیویارک تایمز: ایران از حمله‌ی احتمالی امریکا هراس دارد

صبح کابل
نیویارک تایمز: ایران از حمله‌ی احتمالی امریکا هراس دارد

روزنامه‌ی نیویارک تایمز، گزارش داده است که دولت امریکا، در روزهای اخیر، فشارها را بر دولت ایران، افزایش داده است.

بر اساس این گزارش، این فشارها، به دنبال آن افزایش یافته که گزارش‌های اطلاعاتی، نشان داده که ایران، برنامه‌ی ترور دیپلمات‌های امریکایی را در سر دارد و هم‌چنان، تهران تصمیم دارد تا در انتخابات ماه نوامبر امریکا، دست به حمله‌ی «سایبری» بزند.

در گزارش آمده است که فشارهای واشنگتن، ایران را در انزوا قرار داده است و رهبر ایران، در حال حاضر، منزوی شده و در تلاش پیدا کردن مسیر دوباره برای برقرار کردن رابطه با امریکا است؛ در حالی که چنین مسیری، غیرممکن به نظر می‌رسد.

ایران، چند سال پیش، قصد داشت تا به انتخابات امریکا حمله کند؛ اما ناکامی این برنامه، ایران را متعجب ساخت.

بر اساس گفته‌های مقام‌های امریکایی، ایران به صورت جدی، تلاش دارد تا از دوباره انتخاب شدن دونالد ترامپ، جلوگیری کند. در ماه‌های اخیر، دونالد ترامپ، برای ایران به عنوان یک چهره‌ی خطرناک مطرح شده است. شنبه‌ی گذشته، امریکا پیشنهاد تحریم ایران را به سازمان ملل داد؛ در حالی‌که اتحادیه‌ی اروپا از آن حمایت نکرد. همچنان رابرت براین، مشاور شورای امنیت ملی دونالد ترامپ، ایران و روسیه را به آمادگی برای مداخله در انتخابات این کشور، متهم کرد.

در ادامه‌ی این گزارش، آمده است که هلیوت ابراهام، فرستاده‌ی سازمان ملل برای ایران، گفته است که پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، ایران با احتیاط قدم بر می‌دارد؛ در حالی که این کشور نماینده‌ی جنگ در خاورمیانه شناخته می‌شود.

به صورت ویژه، ایران همواره بیم حمله از سوی ایالات متحده‌ی امریکا و اسرائیل را در ذهن دارد.

در ماه گذشته، هکرهای ایرانی، تلاش کردند تا وارد حساب‌های کاربری مسؤولان انتخاباتی دونالد ترامپ شوند؛ اما موفق نشدند. امریکا، از کشورهای خلیج فارس مانند عربستان و امارات متحده‌ی عربی، در برابر ایران حمایت می‌کند و ایران، امریکا را نمایند‌ه‌ی جنگ و بی‌ثباتی در خاورمیانه می‌داند.