دونالد ترامپ کشته شدن ابوبکرالبغدادی را تأیید کرد

صبح کابل
دونالد ترامپ کشته شدن ابوبکرالبغدادی را تأیید کرد

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور ایالات متحده، می‌گوید که ابوبکرالبغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش، در نتیجه‌ی عملیات نیروهای ویژه‌ی امریکا در ادلب سوریه کشته شده است.

آقای ترامپ، یک‌شنبه‌شب (۵ عقرب) در یک نشست خبری گفت: «نیروهای امریکایی عملیاتی را برای بازداشت رهبر گروه داعش در ادلب راه‌اندازی کردند و ابوبکرالبغدادی، در داخل تونل توسط واسکت انتحاری‌اش‌، خود و سه کودکش را از بین برد.»

او افزود که عملیات در برابر رهبر گروه تروریستی داعش، موفقیت‌آمیز بود و هیچ سرباز امریكایی در آن آسیب ندیده است. آقای ترامپ، تأکید کرد که هراس‌افگنان در هرجایی ‌که باشند، هدف قرار خواهند گرفت.

پیش از این، منابع خبری به شبکه‌ی «ان‌بی‌سی»، گفته بودند که نیروهای امریکایی در شمال-غرب سوریه، با راه‌اندازی عملیاتی، ابوبکرالبغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش را هدف حمله‌ی مرگبار قرار داده اند.

ان‌بی‌سی، افزوده بود که نیروهای ویژه‌ی امریکایی، شنبه‌شب (۴ عقرب) رهبر گروه تروریستی داعش را در نزدیکی روستای باریشا در ولایت ادلب سوریه، طی عملیاتی و با استفاده از چرخ‌بال‌ها، جت‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین هدف قرار داده اند.

از سویی هم، شبکه‌ی تلویزیونی «ای‌بی‌سی» اطلاعات تازه‌ای را در مورد بازداشت همسر سابق ابوبکرالبغدادی نشر کرده است. بر بنیاد این گزارش، سازمان اطلاعاتی دولت لبنان، روز شنبه (۴ عقرب) همسر سابق رهبر گروه تروریستی داعش را همراه با یک کودک، بازداشت کرده است.

خانم سابق رهبر گروه تروریستی داعش، زمانی از سوی سازمان اطلاعاتی لبنان بازداشت شده که قصد داشت با هویت جعلی وارد لبنان شود. دولت لبنان، این زن را مورد بازجویی قرار داده و تلاش دارد تا اطلاعات جدیدی به دست آورد.

شبکه‌ی تلویزیونی ای‌بی‌سی همچنان گفته است که جت‌های جنگی امریکایی در مرز سوریه و عراق عملیاتی را برای بازداشت بغدادی راه‌اندازی کرده بودند و در جریان آن، نیروهای امریکایی، زن دیگری را بازداشت کرده‌ اند که اعتراف کرده، همسر دیگر رهبر داعش بوده است.

این در حالی است که آخرین ‌بار، ابوبکرالبغدادی در ماه جولای سال گذشته میلادی در یک نوار تصویری ظاهر شد که نشان می‌داد او در مسجدی در عراق حضور دارد. بعد از نشر این نوار تصویری، در ماه گذشته‌ی میلادی، گزارش‌هایی نشر شد که بغدادی در یک حمله‌ی هوایی کشته و یا هم زخمی شده است؛ اما با گذشت چند روز، او نوار صوتی‌ای را بیرون داد و از جنگ‌جویان خود خواست که حملات ‌شان را بر منافع امریکا گسترش دهند.