دولت آلمان فعالیت سه سازمان نزدیک به حزب‌الله لبنان را ممنوع کرد

صبح کابل
دولت آلمان فعالیت سه سازمان نزدیک به حزب‌الله لبنان را ممنوع کرد

دولت آلمان، فعالیت سه سازمان نزدیک به حزب‌الله لبنان را در این کشور ممنوع کرده است.

به نقل از یورو نیوز، سخن‌گوی وزارت داخله‌ی دولت آلمان روز چهارشنبه (۲۹ ثور/۱۹ می)، در توییتی گفته است که فعالیت سه انجمن فعال برای تأمین مالی حزب‌الله لبنان که در فهرست سازمان‌های تروریستی برلین قرار گرفته است، از این پس ممنوع خواهد بود.

هورست زیهوفر، وزیر داخله‌ی آلمان نیز با تأیید این خبر، گفته است: «حامیان ترور در آلمان در امان نخواهند بود. در این کشور جایی برای کسب منافع پیدا نخواهند کرد. تحقیقات و بازرسی‌ها در این مورد، در چندین ایالت آلمان جریان دارد.»

خبرگزاری رویترز، گزارش داده است که این انجمن‌ها «خانواده‌ی آلمانی‌لبنانی»، «مردم برای مردم» و «صلح اهدا کن»، هستند که از سوی آلمان ممنوع شده اند.

فعالیت‌ انجمن‌ها و سازمان‌های مربوط به شاخه‌ی سیاسی حزب‌الله، پیش از این در آلمان مجاز بود؛ اما شاخه‌ی نظامی حزب‌الله از سوی آلمان و کشورهای دیگر اروپایی در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده شده است.

فعالیت سازمان‌های نزدیک به حزب‌الله لبنان در حالی در آلمان ممنوع اعلام شده که درگیری‌ها میان اسراییل و فلسطین در روزهای اخیر گسترش یافته است.

بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها، از آغاز درگیری میان این کشور در ده روز گذشته، بیش از ۳ هزار موشک به سوی اسراییل شکلیک شده است.

خبرگزاری فرانسه، گزارش داده است که اگر حزب‌الله لبنان مسئولیت پرتاب موشک‌ها را به اسراییل به عهده نگیرد؛ اما به عنوان دشمن سرسخت اسراییل در دهه‌های گذشته شناخته می‌شود.

بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها، در روزهای اخیر چند فروند موشک از خاک لبنان در شمال اسراییل شلیک شده است و ارتش اسراییل در واکنش به این حملات، آتش گشودند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x