جو بایدن: از مردم امریکا خواهم خواست که برای ۱۰۰ روز ماسک بزنند

صبح کابل
جو بایدن: از مردم امریکا خواهم خواست که برای ۱۰۰ روز ماسک بزنند

جو بایدن، رییس‌جمهو منتخب ایالات متحده‌ی امریکا، از شهروندان این کشور می‌خواهد که به منظور مهار ویروس کرونا، برای ۱۰۰ روز ماسک بزنند.

به نقل از بی‌بی‌سی فارسی، جو بایدن روز پنج‌شنبه (۱۳ قوس/ ۳ دسامبر)، در گفت‌وگویی با شبکه‌ی سی‌ان‌ان گفته است که پس از ادای مراسم سوگند، به گونه‌ی رسمی از مردم امریکا خواهد خواست که برای ۱۰۰ روز ماسک بزنند، نه بیشتر از آن.

آقای بایدن هم‌چنان گفته است که دستور پوشیدن ماسک را در تمام سازمان‌های دولتی صادر خواهد کرد.

او در این گفت‌وگو، از ساخت واکسین کرونا استقبال کرده و گفته است با معاون اش کاملا هریس در حضور رسانه‌ها این واکسن را استفاده خواهند کرد تا نگرانی‌های مردم را به خاطر ایمنی واکسین کاهش بدهند.

در همین حال، بارک اوباما، دبلیو بوش و بیل کلینتون، رییس‌ جمهورهای پیشین امریکا  نیز، گفته اند که به خاطر جلب اعتماد مردم برای ایمنی واکسین کرونا، به گونه‌ی داوطبانه در حضور رسانه‌ها واکسین می‌کنند.

این در حالی است که پیش از این، شرکت تولیدی فایزر از سازمان غذا و داروی امریکا درخواست جواز استفاده و تولید انبوه کرده بود. این سازمان قرار است به زودی جواز آن را صادر کند.

بریتانیا به روز چهار شنبه ( ۱۲ قوس/ ۲ دسامبر)، اعلام کرد که جواز استفاده از واکسین کرونا فایزر و بایوان‌تک را سر از هفته‌ی آینده صادر کرده است و ۴۰ میلیون دوز واکسین که برای ۲۰ میلیون نفر کافی است به این کشور وارد شده است.

این همه در حالی‌ است که شمار مبتلایان ویروس کرونا در امریکا، به بیش از ۱۴ میلیون نفر رسیده که تا اکنون دست‌کم ۲۷۵ هزار نفر در نتیجه‌ی ابتلا به این بیماری، جان باخته اند.