جو بایدن: پوتین و کشورش بهای جنگ با اوکراین را خواهند پرداخت

صبح کابل
جو بایدن: پوتین و کشورش بهای جنگ با اوکراین را خواهند پرداخت

جو بایدن، رییس‌جمهور ایالات متحده‌ی امریکا، گفته است که پس از گفت‌وگو با رهبران گروه ۷، توافق کرده اند که تحریم‌های شدید اقتصادی را بر روسیه وضع کنند.

آقای بایدن، گفته است که این تحریم‌ها شامل مسدودن‌کردن بانک‌های روسی در امریکا و ممنوعیت‌های بازرگانی در حوزه‌های چون تکنولوژی می‌شود.

او گفته است که تحریم‌ها و محدودیت‌هایی که بر مسکو وضع شده، در کوتاه‌مدت و درازمدت تأثیرات ناگواری بر اقتصاد روسیه خواهد داشت.

 رییس‌جمهور امریکا، ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه را یک متجاوز عنوان کرد و گفت که پوتین و کشورش بهای جنگ با اوکراین را بسیار سنگین خواهند پرداخت.

به گفته‌ی بایدن، روسیه از ماه‌ها قبل آمادگی این حمله‌ی وحشیانه‌ را گرفته بود. او گفت که بیش از ۱۷۵ هزار سرباز، تجهیزات نظامی، شفاخانه و حتا بانک خون را در مرز با اوکراین آماده کرده بود تا بر این کشور حمله کند.

هرچند رییس‌جمهور امریکا، گفته است که کشورش به اوکراین نیروی اعزام نمی‌کند؛ اما تأکید کرد که با تمام قدرت از خاک ناتو دفاع خواهد کرد. به دستور جو بایدن، حدود ۷ هزار نیروی اضافی قرار است به اروپا اعزام شوند.

گفتنی است که ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه بامداد روز پنج‎‌شنبه -۵ حوت-، دستور حمله بر اوکراین را صادر کرد. این حمله با موجب بزرگی از واکنش‌ها جهانی روبه‌رو شده است.