سربازان بیشتری برای کنترل اعتراض‌ها در ویسکانسین امریکا اعزام شدند

صبح کابل
سربازان بیشتری برای کنترل اعتراض‌ها در ویسکانسین امریکا اعزام شدند

به دنبال اعتراض‌هایی که به دلیل تیراندازی یک مأمور پولیس به یک مرد سیاه‌پوست در شهر کنوشا در ایالت ویسکانسین امریکا شکل گرفت، نیروهای بیشتری به این شهر اعزام شدند.

به نقل از بی‌بی‌سی، مرد سیاه‌پوستی در شهر کنوشای ایالت ویکانسین، روز یک‌شنبه (۲ سنبله)، در مقابل چشم فرزندانش، از سوی مأمور پولیس، هدف شلیک گلوله قرار گرفت. او، جاکوب بلیک نام داشته و در شفاخانه به سر می‌برد.

به دنبال تیراندازی مأمور پولیس بر این مرد سیاه‌پوست، اعتراض‌هایی در این شهر شکل گرفت. در حال حاضر، اعتراض‌ها، به خشونت کشیده شده و سه‌شنبه شب، دو نفر کشته و یک نفر زخمی شد.

از سویی هم، دادستان کل ویسکانسین، مأموری که به این مرد سیاه‌پوست تیراندازی کرده بود را معرفی کرده و گفته است که او، هفت بار به پشت آقای بلیک، شلیک کرده است.

با این حال، خانواده‌ی بلیک، گفته اند که او در شفاخانه بستری است و نسبت به چند روز گذشته، از وضعیت بهتری برخوردار است.

در همین حال، دونالد ترامپ، رییس‌جمهور ایالات متحده‌ی امریکا، گفته است که نیروهای بیشتری برای کنترل اعتراض‌ها به این شهر فرستاده می‌شود.

او در برگه‌ی تویترش نوشت: «ما نظاره‌گر غارت، به آتش کشیدن، خشونت و بی‌قانونی در جاده‌های امریکا نخواهیم بود. تیم من تماسی با والی اورز داشته که در آن، موافقت کرد کمک فدرال را بپذیرد.»

این در حالی است که چند ماه پیش نیز، به دنبال کشته شدن جورج فلوید، امریکایی افریقایی‌تبار، توسط یک مأمور پولیس، اعتراضات گسترده‌ای با شعارهای ضدنژادپرستی، در سراسر ایالات متحده‌ی امریکا و شمار دیگری از کشورهای جهان شکل گرفت.