آمار قربانیان ویروس کرونا در چین به ۱۳۲ نفر رسید

صبح کابل
آمار قربانیان ویروس کرونا در چین به ۱۳۲ نفر رسید

سازمان بهداشت چین روز چهارشنبه (۹ دلو) با نشر گزارش تازه‌ی خود گفته است که آمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور به سرعت در حال گسترش است.

این سازمان گفته است که آمار کلی قربانیان ویروس کرونا در چین به ۱۳۲ نفر رسیده و تنها در یک شبانه‌ روز گذشته، یک هزار ۴۵۹ مورد ابتلا به بیماری ویروس کرونا در این کشور به ثبت رسیده است و آمار کلی مبتلایان این ویروس در حال حاضر به ۵ هزار و ۹۷۴ نفر رسیده‌اند.

پس از شیوع ویروس کرونا در چین، مواردی از این ویروس در سایر کشورهای جهان هم گزارش شده است.

در همین حال کشورهای دیگر تلاش می‌کنند تا شهروندان خود را از چین خارج کنند. تا کنون چاپان موفق شده‌ است تا شهروندان خود را از مرکز شیوع این ویروس کشنده خارج کند.

از سوی هم رویترز گزارش داده است که یک هواپیمای چارتر امریکایی نیز بامداد روز چهارشنبه دیپلمات‌ها و دیگر شهروندان امریکایی را از شهر «ووهان» مرکز شیوع این ویروس خارج کرده‌ است.

این درحالی است که سازمان بهداشت استرالیا به تازگی اعلام کرده است که دانشمندان این کشور موفق شده اند تا نمونه‌ی آزمایشگاهی این ویروس را کشت کنند و این نمونه‌ها به زودی در اختیار سازمان بهداشت جهانی و دیگر لابراتوارها در سراسر جهان قرار می‌گیرد.

نسل تازه‌ی ویروس کرونا، یکی از خطرناک‌ترین ویروس در جهان است که از شهر ووهان چین، شیوع پیدا کرد و در حال حاضر به سایر نقاط جهان نیز رسیده است. این ویروس از انسان به انسان دیگر منتقل می‌شود و وقتی فردی به آن مبتلا می‌شود، تا دو هفته هیچ علائمی از خود نشان نمی‌دهد.علایم این ویروس تب و نفس تنگی می‌باشد.