تلفات ویروس کرونا رو به افزایش است؛ این ویروس تا کنون نزدیک به ۱۴۰۰ نفر را در چین کشته است

صبح کابل
تلفات ویروس کرونا رو به افزایش است؛ این ویروس تا کنون نزدیک به ۱۴۰۰ نفر را در چین کشته است

دولت چین، روز جمعه (۲۵ دلو) با نشر گزارش تازه‌ای گفته است که شیوع ویروس کرونا، در این کشور در حال گسترش است؛ زیرا آمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور نزدیک به ۱۴۰۰ نفر رسیده و بیش از ۶۳ هزاز نفر دیگر را مبتلا کرده است.

از سویی هم سازمان بهداشت چین، اعلام کرده است که  ۱۲۱ نفر، روز پنچ‌شنبه (۲۴ دلو) در نتیجه‌ی ابتلای این ویروس جان باخته و بیش از ۵ هزار نفر دیگر به تازگی به این ویروس، مبتلا شده‌اند.

در همین حال دولت چین، چند ساعت پس از اعلام آمار جدید مبتلایان ویروس کرونا، دو مقام بلندپایه‌ی را در ایالت هوبی از وظیفه شان برکنار کرده است.

این در حالی است که روز چهارشنبه ۲۴۲ نفر در ایالت هوبی، در نتیجه‌ی ابتلا به این ویروس، جان باختند که این آمار از زمان شیوع این ویروس تا به حال در چین بی‌سابقه بوده است.

دولت جاپان، روز پنج‌شنبه اعلام کرده بود که یک شهروند این کشور نیز در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته است. این شهروند جاپانی، زنی ۸۰ ساله‌ای بوده است که در کاناگاوا، جنوب شرق توکیو، زندگی می‌کرد.

در همین حال سازمان جهانی بهداشت، نیز گفته است که علی‌رغم افزایش مبتلایان به این ویروس در ایالت هوبی، رقم ابتلا به این ویروس در خارج از مرزهای چین افزایش قابل توجهی نداشته است.

این سازمان شمار مبتلایان ویروس کرونا خارج از مرزهای چین را ۴۴۷ نفر گزارش داده است که این رقم در ۲۴ کشور جهان پراکنده هستند.

بیش از یک ماه از شیوع ویروس کرونا در چین، می‌گذرد؛ اما تا هنوز کدام راهکاری‌ای جدی برای از شیوع بیشتر این ویروس به وجود نامده است و با گذشت هر روز نگرانی از شیوع این ویروس نیز گسترده‌تر می‌شود.

ویروس کرونا، برای بار اول از شهر ووهان ایالت هوبی، شیوع پیدا کرد و بعد از آن به سایر نقاط چین گسترش پیدا کرد که در حال حاضر در بیش از ۲۴ کشور جهان شیوع پیدا کرده است.