رویترز: وزیر خارجه‌ امریکا ایران را به ارتباط با القاعده متهم می‌کند

صبح کابل
رویترز: وزیر خارجه‌ امریکا ایران را به ارتباط با القاعده متهم می‌کند

خبرگزاری رویترز، به نقل از دو منبع آگاه، نوشته است که مایک پومپیو، وزیر خارجه‌ی آمریکا، قرار است روز سه‌شنبه (۲۳ جدی/ ۱۲ جنوری) از اطلاعات طبقه‌بندی نشده‌ای، برای متهم کردن ایران به ارتباط با گروه القاعده استفاده کند.

آقای پومیپو، روز سه‌شنبه (۲۳ جدی/ ۱۲ جنوری) در کلوپ ملی مطبوعات ایالات متحده سخنرانی می‌کند و احتمال دارد که اطلاعاتی در باره‌ی کشته شدن فرد شماره‌ی دوم القاعده در ایران به رسانه‌ها بدهد.

در گزارش رویترز، آمده است که مایک پومپیو، جزییاتی در باره‌ی ارتباط ایران با القاعده و دادن پناه‌گاه امن و پشتیبانی از رهبران این گروه، ارایه خواهد کرد.

پیش از این، نیویارک تایمز در ماه نوامبر سال گذشته‌ی میلادی، گزارش داد که ابومحمد المصری، فرد شماره دوم القاعده همراه با دخترش در ایران از سوی اسراییل کشته شده‌اند.

نیویارک تایمز در این گزارش نوشت که تا هنوز مشخص نیست آیا مقام‌های اطلاعاتی امریکا در جریان این عملیات بوده اند یا نه؛ اما بعدها آسوشیتدپرس، به نقل از چهام مقام اطلاعاتی آمریکا، نوشت که اسراییل و آمریکا در این عملیات یک‌جا همکاری داشته‌اند.

ابومحمد المصری که از او به عنوان مغز متفکر گروه القاعده نامیده می‌شود، فرد شماره‌ دوم این گروه به شمار می‌رفت. او در ماه اسد سال روان خورشیدی، همراه با دخترش مریم که همسر حمزه بن‌لادن پسر اسامه بن‌لادن، رهبر سابق این گروه بود، در تهران کشته شد.