تیراندازی در امریکا ۵ کشته و ۲۱ زخمی به جا گذاشت

صبح کابل
تیراندازی در امریکا ۵ کشته و ۲۱ زخمی به جا گذاشت

در نتیجه‌ی تیراندازی از سوی یک فرد مسلح در ایالت تگزاس ایالات متحده‌ی امریکا، دست‌کم پنج نفر کشته شده ‌اند و ۲۱ نفر دیگر زخم برداشته ‌اند.

رسانه‌های امریکایی، گزارش داده ‌اند که فرد مهاجم روز شنبه (۹ سنبله)، در گام نخست، یک موتر باربری متعلق به خدمات پستی ایالات متحده را ربوده و پس از آن، به‌گونه‌ی تصادفی اقدام به تیراندازی به سوی ساکنان شهر میدلند-اودسا در غرب تگزاس کرده است.

فرد مهاجم، در پی تیراندازی نیروهای پولیس کشته شده است. پولیس ایالت تگزاس، اعلام کرده است که فرد مهاجم، یک مرد سفیدپوست حدود ۳۰ ساله بوده است. پولیس تگزاس، در باره‌ی هویت و انگیزه‌ی فرد مهاجم، چیزی نگفته است.

از سویی هم، گفته می‌شود که در نتیجه‌ی تیراندازی این فرد مهاجم، سه نفر از نیروهای پولیس در تگزاس زخم برداشته ‌اند.

این در حالی است که حدود یک ماه پیش نیز، در نتیجه‌ی تیراندازی در یک مرکز خرید در ایالت تگزاس ایالات متحده‌ی امریکا، ۲۰ نفر کشته شده و ۳۰ نفر دیگر زخم برداشته بودند.

از سویی هم، گفته می‌شود که تیراندازی روز شنبه در ایالت تگزاس، سبب بحث و کشمکش سیاسی بر سر قوانین مالکیت سلاح در امریکا خواهد شد.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور ایالات متحده، به این رویداد واکنش نشان داده است. آقای ترامپ، در برگه‌ی تویتر خود نگاشته است که در جریان جزئیات این رویداد قرار گرفته است.

تیراندازی و حمله به مردم در ایالات متحده‌ی امریکا، امر تازه‌ای نیست؛ پیش از این نیز از این دست رویدادها در این کشور زیاد اتفاق افتاده و بیشتر از غیرنظامیان قربانی گرفته است.