عامل حمله‌ی تروریستی در سویدن یک افغانستانی بوده است

صبح کابل
عامل حمله‌ی تروریستی در سویدن یک افغانستانی بوده است

 پولیس سویدن گفته است، مهاجمی که هفت نفر را با ضربه‌ی چاقو در شهر وتلاندا در جنوب این کشور زخمی کرده، یک مهاجر افغانستانی است.

یوناس لیندل، رییس پولیس شهر وتلاندا روز پنج‌شنبه (۱۴ حوت/ ۴ مارچ)، گفته است که عامل اصلی حمله‌ی تروریستی یک روز پیش در این شهر، یک مهاجر ۲۲ ساله‌ی افغانستانی بوده که در سال ۲۰۱۸ وارد سویدن شده بود.

پولیس وتلاندا، گفته است که به روز چهارشنبه (۱۳ حوت)، یک مهاجم در ۱۵ دقیقه در پنج نقطه‌ی این شهر هفت نفر را با چاقو زخمی کرده که پولیس وارد عمل شده و این مهاجم را از پا در می‌آورد و سپس بازداشت می‌کند.

خانه‌ی مسکونی این مهاجم بررسی شده؛ اما پولیس از ارایه‌ی جزییات خودداری کرده است. این فرد پیش از این نیز جرم‌های کوچکی را مرتکب شده بود و برای نهادهای امنیتی فرد شناخته‌شده بود.

به گفته‌ی پولیس، وضعیت پنج تن از زخمیان وخیم است و در بخش مراقبت‌های ویژه‌ی بیمارستان بستری شده‌اند.

مقام‌های امنیتی و قضایی سویدن گفته‌اند که انگیزه‌ی این اقدام مشخص نیست؛ اما مالنا گران، رییس‌ پولیس سویدن گفته است: «ما این اقدام را در چارچوب انگیزه‌ی احتمالی حمله‌ی تروریستی با دقت بررسی می‌کنیم.»

هنریک توارنو، شهردار شهر وتلاندا، این اقدام تروریستی را شوک‌آور خوانده و گفته است که هر نوع حمله‌ به افراد بی‌گناه به معنای حمله به کل مردم سویدن است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x