پژوهش تازه: سالانه ۷۴۵ هزار نفر در اثر ساعت کار طولانی جان خود را از دست می‌دهند

صبح کابل
پژوهش تازه: سالانه ۷۴۵ هزار نفر در اثر ساعت کار طولانی جان خود را از دست می‌دهند

یک پژوهش تازه‌ی سازمان جهانی صحت، نشان می‌دهد که سالانه ۷۴۵ هزار نفر در اثر ساعت کار طولانی در سراسر جهان جان خود را از دست می‌دهند.

این پژوهش که روز دوشنبه (۲۷ ثور/۱۷ می)، به نشر رسیده، نشان می‌دهد که ۵۵ ساعت کار در هفته یا بیشتر از آن، ۳۵ درصد خطر سکته‌ی مغزی و ۱۷ درصد سکته‌ی قلبی را افزایش می‌دهد.

این پژوهش که به همکاری سازمان بین‌المللی کار آماده شده، نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۶ میلادی ۷۴۵ هزار نفر در اثر سکته‌ی مغزی و سکته‌ی قلبی به دلیل ساعت کار طولانی جان باخته اند که نسبت به سال ۲۰۰۰ میلادی، ۲۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۶ میلادی، ۳۹۸ هزار نفر در اثر سکته‌ی مغزی و ۳۴۷ هزار نفر دیگر در اثر سکته‌ی قلبی به دلیل کار زیادتر از ۵۵ ساعت در هفته، جان باخته اند.

گزارش نشان می‌دهد که این افراد بیشتر در مناطق جنوب شرق آسیا و غرب اقیانوس آرام زندگی می‌کنند و تقریبا سه چهارم کسانی که جان باخته اند، مردان میان‌سال یا مسن بوده اند.

پژوهش‌گران هشدار داده اند که شیوع همه‌گیری کرونا سبب شده تا ساعات کاری در هفته در کشورهای مختلف جهان افزایش یابد. فرانک پگا، مسئول فنی سازمان جهانی صحت، گفته است که کشورها وقتی قرنطین سراسری را اعمال می‌کنند، ساعات کار حدود ۱۰ درصد افزایش می‌یابد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x