سازمان ملل: حمله‌های سوریه و متحدانش باعث مرگ ده‌ها نفر شده است

آذر آذرمن
سازمان ملل: حمله‌های سوریه و متحدانش باعث مرگ ده‌ها نفر شده است

سازمان ملل متحده اعلام کرده است که حمله‌های هوایی اخیر دولت سوریه و متحدانش بر مکتب‌ها، بیمارستان‌ها، مغازه‌ها و نانوایی‌ها سبب مرگ ده‌ها غیرنظامی در این کشور شده است.

در گزارش سازمان ملل متحد آمده است که که در ده روز اخیر دست کم ۱۰۳ شهروند غیرنظامی سوریه کشته شده ‌اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، از میان این ۱۰۳ غیرنظامی، دست کم ۲۶ نفر آن کودک بوده است.

میشل باشله، کمیشنر حقوق بشر سازمان ملل متحد، در بیانیه‌ای، اعلام کرده است که با توجه به شواهدی که در دسترس آنان قرار گرفته، ناممکن است که هدف قرار گرفتن غیرنظامیان به صورت اتفاقی بوده باشد.

این حمله‌ها در ماه‌های اخیر همچنین باعث آواره شدن صدها هزار نفر و پناه بردن آن‌ها به اردوگاه‌هایی در نزدیکی مرز با ترکیه شده است.

یک گروه حقوق بشر سوری، گزارش داده است که در جریان حمله‌های اخیر دولت سوریه و ارتش روسیه به ادلب، دست کم ۵۴۴ غیرنظامی کشته شده و بیش از ۲۱۰۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

نظر به این گزارش حد اقل ۱۳۰ نفر این قربانیان کودکان بوده اند.

پیش از این پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان نیز، در پیامی از بشار اسد، رییس جمهوری سوریه خواسته بود که به وضعیت بحران انسانی در ادلب رسیدگی صورت گیرد.

ادلب، در شمال‌غرب سوریه موقعیت دارد و پس از آن‌ که دولت سوریه موفق شد کنترل مناطق مختلف را دوباره به دست گیرد، محل حضور میلیون‌ها سوری و نیز گروه‌های مختلف اسلام‌گرا و جهادی شده است.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده‌ نیز، از روسیه، ایران و سوریه خواسته بود که «کشتار افراد بی‌گناه» در این منطقه را متوقف کنند.