آخرین اخبار ویروس کرونا در یک نگاه

مهدی غلامی
آخرین اخبار ویروس کرونا در یک نگاه

تهیه شده در: وب‌سایت گاردین

مترجم: مهدی غلامی

موارد ابتلا در ایالات متحده از ۱۰۰هزار نفر گذشت

پزشکان و پرستارانی که در خط مقدم جبهه‌ی جنگ علیه بحران ویروس کرونا در امریکا حضور دارند، خواستار وسائل مخصوص و تجهیزات بیش‌تری برای درمان موج‌هایی از بیماران شدند که انتظار می‌رود بیمارستان‌ها را پر کند. این در حالی است که شمار مبتلایان تأییدشده از ۱۰۰هزار نفر گذشت؛ این رقم بیش‌تر از هر کشوری است و تا کنون ۱۶۰۰ نفر نیر در امریکا جان شان را از دست داده اند.

ایتالیا به عنوان دارنده‌ی جای‌گاه دومِ بیش‌ترین موارد ابتلا، از چین پیشی‌ گرفت

این کشور هم‌چنان بالاترین شمار مرگ در روز را نیز ثبت کرد. اسوشیتید پرس می‌گوید که ۹۶۹ مورد مرگ بیش‌ترین مورد مرگ بیماران این ویروس در یک روز در مقایسه با دیگر کشورها بوده است. این آمار جدید، شمار مجموعی در ایتالیا را به ۹۱۳۴ رساند و رقم کلی موارد ابتلا به ۸۶۴۰۰ نفر رسید. بر پایه‌ی اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز، این رقم پس از امریکا در رتبه‌ی دوم است. رییس انستیتوت ملی بهداشت ایتالیا، هشدار داد که موارد ابتلا هنوز به اوج نرسیده و اقدامات قرنطین باید گسترده‌تر شود.

آسترالیا قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی را اجرا می‌کند

در تلاشی برای کنترل رفت‌وآمدها در میان جامعه، در صورت بی‌توجهی مردم به خواهشی که از آن‌ها مبنی بر ماندن در خانه‌ها شده، ایالت‌های آسترالیا، جریمه‌هایی تعیین کرده، ساحل‌ها را بسته و تهدید به اقدامات سخت‌گیرانه‌تری کرده اند. پس از آن که یک بانوی پیر در ساختمان مراقبت از سال‌مندان در ایالت «نیو سَوت وِلز» فوت کرد، شمار مرگ‌ومیرها از این ویروس در آسترالیا به ۱۴ تن رسید. آزمایش چندین تن از باشندگان و کارکنان آن مرکز مراقبت، مثبت بوده است.

کوریای جنوبی بیش‌ترین موارد ابتلا در یک هفته را اعلام کردند

روز جمعه، کوریای جنوبی ۱۴۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را اعلام کرد. آژانس کنترل بیماری این کشور، روز شنبه گفت که این رقم، بیش‌ترین مورد در یک هفته است. این کشور شاهد افزایش مبتلایان به وسیله‌ی موارد وارد شده از اروپا و ایالات متحده در چند روز اخیر بوده است.

هیچ ابتلای جدید داخلی در چین وجود نداشته است

کمیسیون بهداشت ملی چین، روز شنبه گفت که ۵۴ مورد ابتلا به ویروس کرونا، روز جمعه در سرزمین اصلی چین اعلام شد که همه‌ موارد به اصطلاح واردشده، بوده اند. یک روز پیش از آن نیز ۵۵ مورد ابتلای جدید گزارش شده بود.

آزمایش نخست‌وزیر و وزیر بهداشت بریتانیا مثبت بوده است

پس از مثبت اعلام شدن آزمایش کووید-۱۹ بوریس جانسون، مشخص شد که مت هَنکاک، وزیر بهداشت و کریس ویتی، سرافسر پزشکی این کشور نیز مبتلا به این ویروس شده و نشانه‌های ملایمی داشته اند و در خودقرنطینه‌گی به سر می‌برند.

پزشکان ایرانی می‌گویند صدها نفر پس از نوشیدن متانول جان شان را از دست داده اند

یک پزشک ایرانی می‌گوید که به دلیل باور اشتباه مبنی بر این که متانول قادر به کشتن ویروس جدید کرونا است، صدها نفر پس از نوشیدن این محلول زهری در اقسا نقاط جمهوری اسلامی، مرده و هزاران نفر بیمار شده اند.