پولیس آمریکا در مورد اعتراض‌های مسلحانه در روزهای آینده هشدار داد

صبح کابل
پولیس آمریکا در مورد اعتراض‌های مسلحانه در روزهای آینده هشدار داد

رسانه‌های آمریکایی به نقل از پولیس فدرال آمریکا یا اف‌بی‌آی، گزارش داده‌اند که احتمال دارد در آستانه‌ی مراسم تحلیف جو بایدن،  اعتراض‌های مسلحانه در بیش از ۵۰ ایالت برپا شود.

بر اساس گزارش‌ها، احتمال برپایی این اعتراض‌ها از ۱۶ تا ۲۰ جنوری که مراسم تحلیف جو بایدن است، وجود دارد.

پولیس آمریکا در حالی از برپایی اعتراض‌های مسلحانه هشدار داده که ۱۵ هزار نیروی گارد ملی این کشور، قرار است به واشنگتن فرستاده شود.

در همین حال، اف‌بی‌آی، با نشر بیانیه‌ای گفته است که وظیفه‌ی آن‌ها حفظ امنیت اجتماعی است و تمرکز آن‌ها بر اعتراض‌هایی که امنیت شهروندان را به خطر می‌اندازد است، نه بر اعتراض‌های مسالمت‌آمیز.

پولیس آمریکا این هشدار را یک هفته پس از حمله‌ی شماری از هواداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره که منجر به کشته شدن ۴ مهاجم و یک پولیس کنگره شد، داده است.

حمله به کنگره، با موجی از انتقادها در داخل و خارج از کشور مواجه شد و شماری از اعضای کابینه‌ی دونالد ترامپ به شمول وزیر موقت امنیت داخلی آمریکا، استعفا دادند.

شماری از رهبران دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان و مجلس سنا، بر مایک پنس، معاون ترامپ فشار آوردند که متمم ۲۵ قانون اساسی را اجرا کند، اگر نه طرح استیضاح دونالد ترامپ را به کنگره ارایه خواهند کرد.

بر اساس برخی گزارش‌ها، روز دوشنبه (۲۲ جدی/۱۱ جنوری) دموکرات‌ها طرح استیضاح دونالد ترامپ را به کنگره ارایه کردند؛ اما جمهوری‌خواهان مانع‌ رای‌گیری فوری در مورد این طرح شدند.

قرار است جو بایدن ۲۰ جنوری مراسم سوگند را در پایتخت آمریکا، برگزار کند.

دونالد ترامپ اعلام کرده است که در این مراسم اشتراک نمی‌کند؛ اما مایک پنس و جورج بوش، گفته اند که در این مراسم اشتراک خواهند کرد.