سازمان جهانی صحت: همه‌گیری کرونا به نقطه‌ی بحرانی رسیده است

صبح کابل
سازمان جهانی صحت: همه‌گیری کرونا به نقطه‌ی بحرانی رسیده است

سازمان جهانی صحت، هشدار داده است که همه‌گیری کرونا به یک نقطه‌ی بحرانی رسیده و عفونت‌ها نیز به طور چشم‌گیری افزایش یافته است.

به نقل از یورونیوز، ماریا فن کرخووه، مسئول فنی سازمان جهانی صحت، روز دوشنبه (۲۳ حمل/۱۲ اپریل)، گفت که اگر تدابیر صحی به درستی اجرا شود، بیماری کرونا تا چند ماه دیگر قابل کنترل خواهد بود.

این مقام سازمان جهانی صحت، در باره‌ی مبارزه با همه‌گیری کرونا گفت: «ما در حال حاضر در یک نقطه‌ی بحرانی استیم، این بیماری به سرعت در حال گسترش است، این وضعیتی نیست که بخواهیم ۱۶ ماه پس از شروع همه‌گیری کرونا در آن‌جا باشیم؛ در حالی که تدابیر کنترلی زیادی را به اجرا گذاشته‌ایم.»

تا اکنون در سراسر جهان بیش از ۱۳۶ میلیون نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان بیش از ۲ میلیون ۹۵۳ هزار نفر جان باخته‌اند.

با این حال، نزدیک به ۷۰۰ میلیون دوز واکسین کرونا در جهان ترزیق شده که نزدیک به ۸۷ درصد آن در کشورهای ثروت‌مند بوده است و سهم کشورهای فقیر، ۰٫۲ درصد بوده است.

تدروس ادهانوم، دبیر کل سازمان جهانی صحت، روز جمعه (۲۰ حمل)، در یک نشست خبری گفت که در توزیع واکسین کرونا، عدم توازن هولناکی وجود دارد و اکثر کشورها حتا واکسین لازم برای ترزیق به کارکنان صحی و گروه‌های پر خطر را در اختیار ندارند.

آقای ادهانوم افزود: «به طور متوسط در کشورهای ثروتمند از هر ۴ نفر، یک نفر واکسین کرونا دریافت کرده است؛ اما در کشورهای فقیر یک نفر از هر ۵۰۰ نفر واکسین دریافته کرده است.»

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x