بیش از دو هزار مرکز رای‌دهی در انتخابات ریاست جمهوری مسدود خواهد بود

صبح کابل
بیش از دو هزار مرکز رای‌دهی در انتخابات ریاست جمهوری مسدود خواهد بود

کمیسیون مستقل انتخابات، اعلام کرده است که بیش از دو هزار مرکز رای‌دهی، در جریان انتخابات ریاست جمهوری مسدود خواهد بود.

حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات، امروز شنبه (۱۱ جوزا) در نشستی گفته است که این مراکز رای‌دهی، به دلیل ناامنی و نبود فهرست رای‌دهندگان، مسدود خواهد بود.

او افزود: «در جریان انتخابات پارلمانی ۲۰۰۲ مراکز رای‌دهی به خاطر ناامنی مسدود بودند و همان مراکز، دوباره در جریان انتخابات ریاست جمهوری مسدود می‌مانند.»

بانو نورستانی، گفت که نهادهای امنیتی، برای بازگشایی این مراکز، تلاش‌های فراوانی کردند؛ اما نتوانستند در این راستا موفق شوند. او علاوه کرد که این مراکز رای‌دهی، در مناطق تحت تصرف طالبان قرار دارند.

او گفت که از میان ۴۶۰ مرکز رای‌دهی در ولایت غزنی، ۲۴۷ مرکز رای‌دهی در نواحی امن واقع استند و در جریان انتخابات ریاست جمهوری، مسدود نخواهند بود.

رییس کمیسیون مستقل انتخابات ادامه داد که در جریان انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، پنچ هزار و ۳۸۳ مرکز رای‌دهی فعال خواهند بود.

گفتنی است که کمیسیون مستقل انتخابات، هفته‌ی قبل اعلام کرد که برگزاری انتخابات شوراهای ولایتی و انتخابات پارلمانی ولایت غزنی، با تاخیر مواجه شده و در ششم میزان، تنها انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

این در حالی است که کمیسیون مستقل انتخابات، پیش از این اعلام کرده بود که انتخابات ریاست‌جمهوری، انتخابات شوراهای ولایتی و انتخابات پارلمانی ولایت غزنی، همزمان، به تاریخ ششم ماه میزان سال جاری برگزار می‌شود.

نهادهای ناظر انتخاباتی نیز، تاکید می‌کنند که کمیسیون مستقل انتخابات، دچار ضعف هماهنگی و مدیریتی شده و همواره عقب‌نشینی می‌کند.