زلمی خلیل‌زاد: گفت‌وگوهای صلح و انتخابات ریاست جمهوری هم‌زمان به پیش برده شود

تقی‌الله تقی
زلمی خلیل‌زاد: گفت‌وگوهای صلح و انتخابات ریاست جمهوری هم‌زمان به پیش برده شود

نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا برای صلح افغانستان می‌گوید که گفت‌وگوهای صلح و انتخابات ریاست جمهوری به صورت هم‌زمان دنبال شود.

زلمی‌خلیل‌زاد شب گذشته در برگه‌ی تویتر خود نگاشته است که اولویت امریکا یافتن یک راه حل سیاسی است تا به جنگ در افغانستان نقطه‌ی پایان داده شود.

هرچند آقای خلیل‌زاد تاکید کرده که اولویت امریکا یافتن یک راه‌حل سیاسی به جنگ افغانستان است؛ اما افزوده در کنار پروسه‌ی صلح برای برگزاری انتخابات نیز آمادگی گرفته شود.

به گفته‌ی نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا برای صلح افغانستان، خواست مردم این کشور برقراری صلح است؛ اما روند صلح مردم را از شرکت در انتخابات محروم نمی‌کند.

این اظهارات زلمی خلیل‌زاد در حالی مطرح می‌شود که  هفته‌ی قبل دور ششم گفت‌وگوهای صلح میان نمایندگان امریکا و هیات طالبان در قطر پایان یافت. در پایان مذاکرات هر دو جانب این دور گفت‌وگوها را مثبت ارزیابی کرده بودند.

از سویی ‌هم قرار است که تا چند ماه دیگر چهار انتخابات که شامل انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات پارلمانی غزنی، انتخابات شورای ولایتی و شورای ولسوالی‌ها است نیز به تاریخ ۶ میزان همین سال برگزار شود.

با این همه اما حکومت در چند ماه گذشته بارها تاکید کرده است که پروسه‌ی صلح و انتخابات ریاست جمهوری یکدیگر را زیر شعاع قرار نمی‌دهد، بلکه متمم یک دیگر شان استند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x