در حمله‌ی هراس‌افگنان طالب، ۳ تن از نیروهای پولیس در شهر کابل جان باختند

محمد گوهری
در حمله‌ی هراس‌افگنان طالب، ۳ تن از نیروهای پولیس در شهر کابل جان باختند

در حمله‌ی هراس‌افگنان طالب بر یک پاسگاه امنیتی در مربوطات ناحیه‌ی هفتم امنیتی شهر کابل، سه تن از نیروهای پولیس جان باخته‌اند.

بصیر مجاهد، سخن‌گوی پولیس کابل، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که این رویداد حوالی ساعت ۰۷:۰۵ شب گذشته، هنگامی رخ داد که شماری از نیروهای پولیس افطار می‌کردند و شمار دیگری نیز در حال ادای نماز بودند.

او افزود: «تروریستان داخل پوسته‌ی پولیس در مربوطات دوغ‌آباد شهر کابل شدند و هنگام افطار، به نیروهای پولیس تیراندازی کردند.»

آقای مجاهد گفت که در این رویداد، دو ساتنمن و یک سرباز جان باخته‌اند و سه سرباز دیگر پولیس نیز زخم برداشته‌اند.

او تاکید کرد که از شب گذشته به این طرف، روند بازرسی خانه‌های‌مشکوک آغاز شده و تا کنون نیز جریان دارد. او گفت: «تمام تلاش مان را خواهیم کرد تا تروریستان را شناسایی و بازداشت کنیم.»

در همین حال، گروه طالبان با نشر اعلامیه‌ای، مسؤولیت این رویداد را به عهده گرفته است. ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی گروه طالبان در برگه‌ی تویتر خود نگاشته است که در این رویداد، دو هراس‌افگن طالب نیز زخم برداشته‌اند.

این در حالی است که چند روز پیش نیز، شماری از تفنگ‌داران ناشناس، بر یک پاسگاه امنیتی در مربوطات پل‌چرخی شهر کابل حمله کردند. در این رویداد، چهار سرباز محافظت عامه جان باختند.