پولیس کابل: جاده‌ها مسدود نیست؛ تدابیر امنیتی شدت یافته است

ابراهیم مهدوی
پولیس کابل: جاده‌ها مسدود نیست؛ تدابیر امنیتی شدت یافته است

فرماندهی پولیس کابل می‌گوید که هیچ جاده‌ای در شهر کابل به‌روی رفت و آمد شهروندان مسدود نشده و شایعاتی که گویا نیروهای امنیتی جاده‌ای را مسدود کرده باشند، نادرست است.

بصیر مجاهد، سخن‌گوی پولیس کابل، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که به منظور آمد آمد عید و برخی تهدیدهای امنیتی، تدابیر امنیتی شدت یافته و افراز ایست‌های بازرسی، سبب ازدحام ترافیکی شده است.

او افزود که به‌طور مشخص، کدام جاده‌ای از سوی نیروهای امنیتی مسدود نشده و مشکل جدی وجود ندارد.

آقای مجاهد، شایعاتی مبنی بر ورود عوامل انتحاری در شهر کابل را رد می‌کند؛ اما می‌گوید: «دشمن همواره در تلاش خلق مشکل است که  نیروهای امنیتی نیز آمادگی‌های ویژه‌ای در این راستا دارند.»

این در حالی است که شماری از کاربران فضای مجازی، خبرها و تصاویری مبنی بر مسدودشدن جاده‌های شهر کابل را منتشر کرده‌اند. به باور این کاربران، حکومت در واکنش به اقداماتی که گویا از سوی نامزدان مخالف رییس جمهورغنی صورت می‌گیرد، جاده‌ها را مسدود کرده است.

اول جوزا روزی است که براساس قانون اساسی، دوره‌ی پنج ساله‌ی حکومت وحدت ملی به پایان می‌رسد. پیش از این شورای نامزدان ریاست جمهوری هشدار داده بود که اگر پس از اول جوزا، حکومت وحدت ملی به کارش ادامه دهد و حکومت سرپرست ایجاد نشود، دست به هر اقدام ممکن خواهند زد.

با این همه اما دادگاه عالی با استناد به یکی از ماده‌های قانون انتخابات گفته است هرگاه انتخابات به تاخیر می‌افتد رییس جمهور می‌تواند تا زمان برگزاری انتخابات و اعلام نتایج آن به کار خود ادامه دهد.