رسوایی طالبان در بامیان؛ تنها ۳۰ نفر در تظاهرات امروز علیه امریکا شرکت کردند

صبح کابل
رسوایی طالبان در بامیان؛ تنها ۳۰ نفر در تظاهرات امروز علیه امریکا شرکت کردند

منابع مردمی در ولایت بامیان، می‌گویند که طالبان برنامه داشتند تا یک تظاهرات بزرگ علیه حمله‌ی اخیر امریکا در این ولایت راه‌اندازی کنند؛ اما تنها ۳۰ در این تظاهرات شرکت کردند.

یک منبع روزنامه‌ی صبح کابل، گفت که افراد طالبان به شمول استخبارات و والی بامیان روز به باشندگان بامیان دستور دادند که در تظاهرات روز شنبه -۱۵ اسد-، شرکت کنند.

به گفته‌ی منبع، باشندگان بامیان دستور و هشدارهای طالبان را نادیده گرفته و در تظاهراتی که قرار بود علیه امریکا برگزار شود، شرکت نکردند.

منبع تأکید کرد، ۳۰ نفری که در تظاهرات امروز شرکت کرده بودند، از افراد و هواداران این گروه استند و از باشندگان ولایت بامیان نمایندگی نمی‌کنند.

این در حالی است که پیش‌تر منابعی در ولایت پنجشیر نیز، گفتند که قرار بود روز جمعه -۱۴ اسد-، به درخواست طالبان، تظاهرات بزرگی علیه حمله‌ی اخیر امریکا در کابل برگزار شود؛ اما باشندگان پنجشیر حاضر به شرکت در این تظاهرات نشدند.

یک منبع به صبح کابل، گفت که طالبان روز گذشته به همه‌ی مساجد در ولسوالی‌های پنجشیر نماینده فرستاده بودند تا از مردم بخواهند که در تظاهرات علیه امریکا در مرکز پنجشیر شرکت کنند؛ اما هیچ کسی از دستور طالبان اطاعت نکردند.

این منبع، هم‌چنان گفت که نمایندگان طالبان هدف‌قرار دادن ایمن الظواهری، رهبر القاعده را در کابل یک جنایت نابخشودنی و عمل ظالمانه خوانده است.