حنیف اتمر: موضع‌گیری عبدالله عبدالله، واقع‌بینانه بوده است

صبح کابل
حنیف اتمر: موضع‌گیری عبدالله عبدالله، واقع‌بینانه بوده است

تیم انتخاباتی صلح و اعتدال به رهبری محمد حنیف اتمر، از موضع‌گیری عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در مورد ختم میعاد کار رییس جمهور در اول جوزا، استقبال کرده است.

این تیم انتخاباتی، با نشر اعلامیه‌ای گفته است که موضع‌گیری تیم انتخاباتی ثبات و هم‌گرایی به رهبری عبدالله عبدالله در مورد ختم دوره‌ی کاری حکومت وحدت ملی در اول جوزا، واقع‌بینانه بوده است.

در اعلامیه آمده: «استفاده از تمام گزینه‌های قانونی را حق مردم افغانستان می‌دانیم و همچنان آمادگی خود را برای هر نوع گفت‌وگو بر اساس پیشنهاد عبدالله عبدالله برای محدود ساختن صلاحیت‌ها، استفاده از منابع و امکانات دولتی و عزل و نصب مقامات حکومتی توسط رییس جمهور، نيز اعلام می‌کنیم.»

تیم انتخاباتی ثبات و هم‌گرایی به رهبری عبدالله عبدالله، روز پنج‌شنبه‌ی هفته‌ی گذشته، در اعلامیه‌ای تاکید کرده بود که هرچند حکومت وحدت ملی بر اساس توافق‌نامه‌ی سیاسی شکل گرفته؛ اما واضح است که از نظر میعاد و مدت کاری، تابع یک دور‌ه‌ی انتخاباتی ریاست جمهوری است.

در اعلامیه‌ی این تیم، تاکید شده بود که قانون اساسی افغانستان در مورد مدت دوره‌ی انتخاباتی و پایان کار ریاست جمهوری، صراحت کامل دارد.

‌‎در اعلامیه‌ی این تیم آمده بود: «ماده‌ی ۶۱ قانون اساسی دارای دو جزء مهم و روشن است: جزء اول آن، با جدیت و روشنی، حتا روز پایان کار رییس جمهور را مشخص کرده است؛ به دوام آن؛ جزء دوم، تاریخ برگزاری انتخابات را قبل از تکمیل این میعاد، معین کرده است.»

تیم ثبات و هم‌گرایی گفته بود که پرسش‌ها در پیوند به ادامه‌ی کار حکومت وحدت ملی، قابل بحث است و این تیم، با بخشی از نگرانی‌های نامزدان ریاست جمهوری و احزاب سیاسی همنوا است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x