اسدالله خالد: عملیات الفتح هراس‌افگنان طالب با شکست مواجه شده است

صبح کابل
اسدالله خالد: عملیات الفتح هراس‌افگنان طالب با شکست مواجه شده است

سرپرست وزارت دفاع، تاکید می‌کند که نیروهای امنیتی، عملیات بهاری هراس‌افگنان طالب تحت نام«الفتح» را با شکست سنگینی مواجه کرده‌اند.

اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع، امروز شنبه (۴ جوزا) در مراسم معرفی فرمانده‌ی جدید قول اردوی عملیات‌ خاص کوماندو، گفت که هراس‌افگنان طالب، در جریان سال جاری، حتا یک وجب هم پیشروی نداشته‌اند و این‌گونه، عملیات بهاری شان با شکست مواجه شده است.

او افزود: «طالبان از تمام زور خود کار گرفتند، تروریستان خارجی را آوردند؛ اما نتوانستند حتا یک نقطه هم در ساحه‌ی تحت کنترل خود تغییر بیاروند. عملیات بهاری این گروه شکست خورده است.»

آقای خالد، در بخش دیگری از سخنان خود، گفت که اولویت او، توجه به ‌سربازان و رسیدگی به مشکلات آن‌ها است. او علاوه کرد که از تمام حرکات نیروهای ارتش با خبر است و آن را تعقیب می‌کند.

آقای خالد، گفت که به مناسبت ماه رمضان، به ۲۳۰۰۰ خانواده‌ی شهدا و معلولین ارتش، ۱۰۰۰۰ افغانی کمک صورت گرفته است.

در همین حال، فرید احمدی، فرمانده‌ی جدید قول ‌اردوی عملیات خاص کوماندو، در این مراسم تاکید کرد که از این به بعد عملیات تهاجمی نیروهای کوماندو، افزایش می‌یابد.

او هم‌چنان از طالبان خواست که به‌خانواده‌های خود رحم کرده و سلاح‌های‌شان را به زمین بگذارند. آقای احمدی تاکید کرد: «اگر به جنگ ادامه بدهید، شما را پیدا می‌کنیم و به‌خاطر جنایات‌های تان، محاکمه خواهید شد.»

فرمانده‌ی جدید قول ‌اردوی عملیات خاص کوماندو، همچنان به تروریستان خارجی‌ای که در افغانستان می‌جنگند، هشدار داد که این کشور را ترک کنند، ورنه، افغانستان به قبرستان آن‌ها مبدل خواهد شد.

گروه طالبان، در اوایل سال جاری، از آغاز عملیات بهاری شان تحت نام«الفتح» خبر دادند. طالبان ابراز امیدواری کردند که در جریان این عملیات، مناطق وسیع، شهرها و مراکز را تسخیر کنند. این گروه همچنان از جنگ‌جویان خود خواسته بودند که در امور جنگی از (غدر، غلول، خیانت و دیگر کارهای ناروا) خودداری کنند.

وزارت دفاع نیز در آن زمان، در واکنش به آغاز عملیات بهاری طالبان تاکید کرده بود که شورای کویته عملیات خود را (الفتح) نام‌گذاری کرده و با این کار، تنها در تلاش خلق روحیه‌ی کاذب برای جنگ‌جویان طالبان است.