خانواده‌های قربانیان در چهلمین روز حمله بر مرکز کاج: جلو نسل‌کشی و فاجعه را بگیرید

فاطمه حسن‌زاده
خانواده‌های قربانیان در چهلمین روز حمله بر مرکز کاج: جلو نسل‌کشی و فاجعه را بگیرید

چهل روز پس از حمله‌ی تروریستی بر مرکز آموزشی کاج در غرب کابل، اکنون خانواده‌های قربانیان این حمله و استادان این مرکز، از نهادهای مسؤول داخلی و خارجی خواسته‌اند که جلو نسل‌کشی و فاجعه را در افغانستان بگیرند.

در اعلامیه‌ای که روز پنج‌شنبه -۱۹ عقرب-، از سوی خانواده‌های قربانیان و استادان مرکز آموزشی کاج به نشر رسیده، آمده است که چهل روز پس از این حمله‌ی تروریستی، تا هنوز هیچ اقدامی برای شناسایی عاملان این رویداد صورت نگرفته است.

در اعلامیه، آمده است که نهادهای داخلی و خارجی هیچ اقدامی برای آرامش روانی خانواده‌های قربانیان حمله بر مرکز آموزشی کاج انجام نداده‌اند.

خانواده‌های قربانیان حمله بر مرکز آموزشی کاج، از طالبان نیز، خواسته‌اند که عاملان این رویداد را شناسایی و به عدالت بکشانند.

با این حال، در اعلامیه تأکید شده که استادان مرکز آموزشی کاج و دانش‌آموزان این مرکز به فعالیت‌های خود ادامه خواهند؛ زیرا به این باور استند که آموختن علم یگانه راه حل مشکلات کنونی افغانستان است.

خانواده‌های قربانیان حمله بر مرکز آموزشی کاج، هم‌چنان گفته اند که نهادهای مسؤول خارجی و داخلی به شمول نهادهای کمک‌کننده خانواده‌های قربانیان و زحمیان این رویداد را به فراموشی سپرده‌اند.

این در حالی است که چهل روز پیش مرکز آموزشی کاج در غرب کابل هدف یک حمله تروریستی قرار گرفت. در آن رویداد، ۵۶ دانش‌آموز که همه‌ی شان هزاره بودند، جان باختند و ۱۱۵ تن دیگر نیز، زخمی شده‌اند.

تا اکنون هیچ فرد و یا گروهی مسؤولیت این حمله را به عهده نگرفته است.