ادعای فساد اخلاقی در ارگ، ناشی از خصومت‌های شخصی است

صبح کابل
ادعای فساد اخلاقی در ارگ، ناشی از خصومت‌های شخصی است

سخنگوی ریاست جمهوری، تاکید می‌کند که ادعاهایی مبنی بر وجود فساد اخلاقی در ارگ، بی‌اساس و برخواسته از خصومت‌های شخصی است.

هارون چخانسوری، دیروز یک‌شنبه (۵ جوزا) در یک نشست خبری، گفت که مدعیان وجود فساد اخلاقی و فحشا در ارگ ریاست جمهوری به دادستانی احضار خواهند شد.

او افزود: «ادعای فساد اخلاقی و فحشا در ارگ بی‌اساس است. آقای احمدزی باید ادعایش را با ثبوت و اسناد به دادستانی کل ارایه کند تا در مورد آن، در روشنایی قانون تصمیم گرفته شود. تیم حقوقی ریاست جمهوری با دادستانی کل کارشان را شروع کرده و جزئیات آن را بعدا با مردم شریک خواهند کرد.»

آقای چخانسوری، تاکید کرد که مشاورین پیشین حکومت، پس از آن ادعاهای تکان دهنده‌ای را مطرح کرده‌اند که در انتخابات پارلمانی بازنده شده و  درخواست‌شان برای کسب کرسی مشاوریت در حکومت نیز رد شده است.

سخنگوی ریاست جمهوری خاطرنشان کرد که ادعای استفاده‌ی جنسی از زنان در ارگ، توهینی به زنان شاغل در حکومت است و دادستانی کل، این ادعا را به‌گونه‌ی جدی مورد بررسی قرار خواهد داد.

این در حالی است که به تاز‌گی، جنرال حبیب‌الله احمدزی، مشاور پیشین رییس جمهور غنی، در یک گفت‌وگوی تلویزیونی، ادعا کرده که در ارگ ریاست جمهوری، فحشا ترویج می‌شود و وکلای زن از کابل، با ۵۰۰ تا ۶۰۰ رای به مجلس نمایندگان راه یافته‌اند.

از سویی هم، مریم وردک، از مشاوران پیشین حکومت نیز در گفت‌وگو با یک تلویزیون هندی، گفته است که موضوعاتی را که جنرال احمدزی مطرح کرده، حقیقت دارد.

در همین حال، شورای نامزدان ریاست جمهوری نیز ادعای موجودیت فساد اخلاقی در ارگ ریاست جمهوری را تکان‌دهنده خوانده و تاکید کرده‌ که رییس جمهور غنی، باید در این زمینه به مردم پاسخ بدهد.

شورای نامزدان ریاست جمهوری، تاکید کرده که این ادعا، بیان‌گر عمق فاجعه‌ی انتخاباتی‌ای است که دستگاه آقای غنی، افزون بر بازی با آرای مردم، وقار، عزت و حیثیت آن‌ها را نیز نشانه گرفته و این کشور را در منجلاب سوء‌مدیریت و بداخلاقی کارگزاران‌اش گرفتار کرده است.