الیس ویلز: امریکا به کمک‌های درازمدت خود در افغانستان ادامه می‌دهد

صبح کابل
الیس ویلز: امریکا به کمک‌های درازمدت خود در افغانستان ادامه می‌دهد

معاون وزارت خارجه‌ی امریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی در دیدار با رییس اجرایی حکومت گفته است که کشورش به کمک‌های درازمدت خود در افغانستان ادامه می‌دهد.

دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی با نشر خبرنامه‌ای گفته است که عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت شام روز گذشته با الیس ویلز، معاون وزارت خارجه‌ی امریکا دیدار و گفت‌وگو کرده است.

در خبرنامه‌ای ریاست اجرایی آمده است: «رییس اجرایی در دیدار با خانم ویلز تصویر روشنی از وضعیت سیاسی-امنیتی افغانستان ارایه کرده است و بر تعهد حکومت و مردم افغانستان برای دست‌یافتن به صلح دایمی و عادلانه و برگزاری انتخابات شفاف و با اعتبار تاکید کرده است.»

از سویی هم بانو ویلز، نیز در دیدار با رییس اجرایی اعلام کرده است که امریکا به کمک‌ها و حضور درازمدت خود در کنار مردم افغانستان ادامه می‌دهد.

او تاکید کرده است که امریکا تلاش می‌کند تا صلح عادلانه و دایمی در افغانستان از طریق مذاکرات همه شمول به دست آید. در این دیدار معاون وزارت خارجه‌ی امریکا اعلام کرده است که کشورش از برگزاری انتخابات سراسری و با اعتبار در افغانستان حمایت می‌کند.

در همین حال ارگ ریاست جمهوری نیز با نشر خبرنامه‌ای گفته است که بانو ویلز با رییس جمهور غنی دیدار کرده است و دو طرف در مورد راهکار بازنگری کمک‌های غیر نظامی به خاطر حکومت‌داری خوب و رسیدن به خودکفایی بحث و تبادل نظر کرده‌اند.