نی: ۹۵۳ کارمند رسانه‌ای به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند

صبح کابل
نی: ۹۵۳ کارمند رسانه‌ای به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند

نهاد حمایت‌کننده‌ی رسانه‌های آزاد افغانستان یا «نی»، با نشر گزارش جدیدی، اعلام کرده است که ۹۵۳ کارمند رسانه‌ای در افغانستان، به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

عبدالمجیب خلوتگر، رییس اجرایی «نی»، روز سه‌شنبه (۱۰ سرطان)، در یک نشست خبری گفت که بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، تا کنون پنج نفر از کارمندان رسانه‌ای، در اثر مبتلا شدن به ویروس کرونا، جان باخته‌اند.

به گفته‌ی او، شمار کارمندان رسانه‌ای که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، به مراتب بیشتر از آماری است که تا کنون ثبت شده است.

آقای خلوتگر، گفت که در ولایت‌های کابل، پروان، کاپیسا، پنجشیر، لوگر و میدان‌ورک، بیشترین موارد مبتلایان به ویروس کرونا در میان کارمندان رسانه‌ای، به ثبت رسیده است. او، تصریح کرد که اکثر کارمندان رسانه‌ای که به ویروس کرونا مبتلا شده اند، مرد استند.

آقای خلوتگر، علاوه کرد که دست‌کم ۱۰ هزار نفر در سراسر افغانستان در رسانه‌ها کار می‌کنند که حدود ۱۰ درصد آن به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

رییس اجرایی نی، تأکید کرد که مدیران رسانه‌ها، باید به صحت کارمندان شان توجه ویژه‌ای داشته باشند، زیرا به گفته‌ی او، هیچ گزارشی ارزش صحت‌مندی یک خبرنگار را ندارد.

این در حالی است که بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت صحت، تا کنون، ۳۱۵۱۷ مورد مثبت ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شده که از این میان، ۱۴۰۳۶ نفر بهبود یافته اند و ۷۴۵ نفر دیگر جان باخته اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x