یک افسر پلیس حکومت پیشین در نتیجه‌ی شکنجه‌ی زیاد طالبان جان باخت

صبح کابل
یک افسر پلیس حکومت پیشین در نتیجه‌ی شکنجه‌ی زیاد طالبان جان باخت

منابع مردمی در ولایت هلمند، تأیید می‌کنند که یک افسر پلیس حکومت پیشین پس از شکنجه‌ی زیاد افراد طالبان، جان باخته است.

به گفته‌ی منابع، این افسر پلیس شیرمحمد نام داشت و چندی پیش از سوی افراد طالبان بازداشت شد و پس از شکنجه‌ی شدید، جان باخته است.

این منابع، هم‌چنان می‌گویند که افسر کشته‌شده، در زمان حکومت قبلی در حوزه‌ی هشتم امنیتی شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند وظیفه اجرا می‌کرد.

این در حالی است که پیش از این نیز، چندین سرباز امنیتی حکومت پیشین و غیرنظامیان در نتیجه‌ی شکنجه‌ی افراد طالبان در ولایت‌های مختلف کشته شدند.

به تازگی دیدبان حقوق بشر، گزارش داده است که به دنبال کشته‌شدن شماری از مقام‌های طالبان در ولایت هلمند، این گروه به فعالان و مقام‌های دولت پیشین هشدار داده که از آن‌ها انتقام خواهند گرفت.

در گزارشی که روز سه‌شنبه -۲ حمل-، از سوی دیدبان حقوق بشر نشر شد، آمده است که طالبان در ولایت هلمند نظارت‌های خود را افزایش داده و در واکنش به کشته‌شدن مقام‌های محلی شان، تلاش می‌کنند که دست به حملات انتقام‌جویانه بزنند.

دیدبان حقوق بشر، گفته است که یک پلیس طالبان در ولسوالی گرشک ولایت هلمند به باشندگان محل، گفته است که مقام‌های این گروه در سطح ولسوالی خواستار انتقام‌گیری و هدف‌قرار دادن مقام‌های دولتی پیشین استند.