یک عضو ارشد طالبان در ولسوالی سیغان بامیان به اتهام زنا کشته شد

صبح کابل
یک عضو ارشد طالبان در ولسوالی سیغان بامیان به اتهام زنا کشته شد

منابع محلی در ولایت بامیان، تأیید می‌کنند که اختر محمد منصور و مولوی منصوری، فرمانده پلیس و معاون فرمانده پلیس طالبان در ولسوالی سیغان بامیان با نیروهای استخبارات این گروه درگیر شده اند.

این منابع به روزنامه‌ی صبح کابل، می‌گویند که درگیری میان دو طرف شب گذشته -سه‌شنبه، ۲۱ جدی-، در روستای «خدای‌خیل» ولسوالی سیغان به اتهام انجام زنا رخ داده است.

به گفته‌ی منابع، در جریان این درگیری، مولوی منصوری کشته و اختر محمد منصور بازداشت شده است.

یکی از باشندگان مرکز ولسوالی سیغان که نمی‌خواهد نامی از او در گزارش ذکر شود، به روزنامه‌ی صبح کابل، می‌گوید که درگیری پس از آن رخ داد که «قومندان امنیه» و معاونش شب هنگام به هدف انجام زنا به روستای «خدای‌خیل» این ولسوالی رفته بودند که با نیروهای استخبارات روبه‌رو شده و باهم درگیر می‌شوند که در نتیجه این درگیری، مولوی منصوری کشته و اختر محمد منصور فرمانده پلیس سیغان بازداشت شده است.

منابع، می‌گویند که فرد کشته‌شده باشنده‌ی اصلی ولسوالی تاله‌وبرفک ولایت بغلان بوده است.

با این حال، یک منبع امنیتی نیز این رویداد را تأیید کرد؛ اما در مورد چگونگی آن جزئیات نداد.

مسؤولان محلی طالبان در بامیان در این مورد حاضر به مصاحبه نیستند. عبدالصبور فرزان سیغانی، سخن‌گوی والی بامیان، به خبرنگاران گفته است: «به عنوان سخن‌گوی مقام ولایت بامیان، از ارائه نظر درباره این موضوع خودداری می‌کنم؛ زیرا به مصلحت بامیانی‌ها و امارت اسلامی نیست.»

با این همه، باشندگان روستای خدای‌خیل ولسوالی سیغان در پیوند به این رویداد اعتراض کرده و خواسته اند که «زنا کننده» و «زنا شونده» باید سنگ‌سار شوند.