عبدالرشید دوستم، نظام‌الدین قیصاری را از حزب جنبش ملی اخراج کرد

صبح کابل
عبدالرشید دوستم، نظام‌الدین قیصاری را از حزب جنبش ملی اخراج کرد

عبدالرشید دوستم، رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان به اعلام حمایت نظام‌الدین قیصاری از گروه طالبان واکنش نشان داده است.

در اعلامیه‌ای که روز دوشنبه -۶ سرطان-، از سوی حزب جنبش ملی نشر شده، آمده است که قیصاری به دلیل پیوستن به طالبان از این حزب اخراج شده است.

در اعلامیه به نقل از عبدالرشید دوستم، آمده است: « حزب جنش ملی اسلامی افغانستان، اعلام می‌دارد که چنین افرادی از عضویت حزب اخراج می‌گردند و دیگر نسبتی به حزب ندارند. آنان حق ندارند که از نام حزب به خصوص از نام ترک‌تباران نمایندگی کنند.»

آقای دوستم بار دیگر انحصارشدن قدرت از سوی طالبان را محکوم کرده و گفته است که حکومت طالبان فاقد مشروعیت ملی و بین‌المللی است.

او در ادامه، گفته است: «در چنین شرایطی، عده‌ی محدود از افراد منسوب به حزب با پشت‌کردن به مبارزات چند دهه، خیانت به آرمان‌های شهدا، نقض اصول و سیاست‌های حزب و در جست‌جو منافع حقیر شان، در کنار حاکمیت نامشروع طالبان قرار گرفته که آن‌ها را به شریک جرایم طالبان در برابر مردم ما مبدل می‌کند.»

گفتنی است که نظام‌الدین قیصاری از فرماندهان کلیدی عبدالرشید دوستم بود که پیش از سقوط جمهوریت راهش را با آقای دوستم جدا کرد و اخیرا نیز، توسط کمیسیون دعوت طالبان دوباره به کابل برگشته است.