عبدالله عبدالله: هجوم مردم سبب کمبود و افزایش قیمت مواد غذایی شده است

صبح کابل
عبدالله عبدالله: هجوم مردم سبب کمبود و افزایش قیمت مواد غذایی شده است

عبدالله عبدالله، رهبر دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی، تأکید می‌کنند که هجوم مردم به دکان‌ها، سبب کمبود و افزایش قیمت مواد غذایی شده است.

آقای عبدالله، روز سه‌شنبه (۲۷ حوت) طی نشستی در کابل، گفت: «کمبود مواد غذایی و افزایش قیمت آن، به دلیل هجوم مردم است. مردم می‌خواهند برای خود مواد غذایی خریداری کنند تا در آینده با کمبود مواجه نشوند، حتا بزرگترین کشورها هم نتوانسته‌اند با این شرایط خودشان را تطابق بدهند.»

این در حالی است که به دنبال افزایش موارد مثبت ویروس کرونا در افغانستان، در جریان دو روز گذشته، قیمت مواد خوراکی به شکل سرسام‌آوری افزایش یافت. به دنبال آن، وزارت داخله اعلام کرد که با احتکارکنندگان، برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

با این حال، آقای عبدالله می‌گوید که مقابله با ویروس کرونا، نیاز به همبستگی ملی و تدابیر انضباطی دارد. به گفته‌ی او، باید با روی دست‌گرفتن تدابیر انضباطی فردی و اجتماعی، از اضطراری شدن وضعیت و فلج شدن روند زندگی جلوگیری شود.

آقای عبدالله، از اقدامات وزارت صحت در همکاری با سازمان صحی جهان قدردانی کرد و گفت، نباید توقع داشته‌ باشیم که یک وزارت به تنهایی بتواند جلو گسترش کرونا را بگیرد؛ بلکه در این زمینه، نیازمند همبستگی ملی و توجه به پیام‌های نهادهای صحی استیم.

او گفت که قشر آسیب‌پذیر به ویژه معتادین و زندانیان، نیازمند توجه بیشتری استند تا به ویروس کرونا مبتلا نشوند.

این در حالی است که بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت صحت، تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در افغانستان به ۲۲ نفر رسیده است.