عبدالله عبدالله: آن‌گونه‌ که لازم بود به ولایت بامیان توجه نکردیم

صبح کابل
عبدالله عبدالله: آن‌گونه‌ که لازم بود به ولایت بامیان توجه نکردیم

عبدالله عبدالله، رهبر تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» می‌گوید، حکومت وحدت ملی آن گونه که لازم بود، به ولایت بامیان توجه نکرده است.

آقای عبدالله که روز چهارشنبه (۳ میزان) در یکی از همایش‌های انتخاباتی‌اش در ولایت بامیان صحبت می‌کرد، گفت: «تقصیر ما بود و می‌پذیریم که در دوره‌ی حکومت وحدت ملی، آن گونه که لازم بود، به ولایت بامیان توجه نکردیم.»

او افزود: «اکثر پروژه‌هایی که تطبیق شده و یا در حال تطبیق است، در دوره‌ی قبل از حکومت وحدت ملی روی دست گرفته شده بود و آن چیزی که ما برنامه داشتیم، تحقق نیافت.»

آقای عبدالله گفت که در صورت پیروزی تیم ثبات و همگرایی در انتخابات پیش‌رو، پروژه‌های ولایت بامیان مورد بازنگری قرار می‌گیرد و کار عملی آن آغاز می‌شود.

آقای عبدالله در حالی همایش انتخاباتی‌اش را در ولایت بامیان برگزار کرده است که قرار است ساعت ۱۲:۰۰ امشب (چهارشنبه، ۳ میزان)، روند مبارزات انتخاباتی به گونه‌ی رسمی به پایان برسد. پس از پایان این روند، دوره‌ی چهل‌وهشت ساعته‌ی سکوت حاکم می‌شود و نامزدان ریاست جمهوری، حق ندارند که تا روز برگزاری انتخابات، همایش انتخاباتی برگزار کنند.

با این همه، قرار است روز شنبه (۶ میزان)، انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود.

کمیسیون‌های انتخاباتی از آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری خبر داده اند و نهادهای امنیتی نیز، گفته‌اند که نیروهای امنیتی، صبح امروز (چهارشنبه، ۳ میزان) در مراکز رای‌دهی حضور یافته‌اند و سرگرم تامین امنیت انتخابات استند.