عبدالله عبدالله: به نگرانی‌های امنیتی باشندگان کابل توجه شود

صبح کابل
عبدالله عبدالله: به نگرانی‌های امنیتی باشندگان کابل توجه شود

به دنبال افزایش جرایم جنایی و ناامنی‌ها در شهر کابل، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، خواستار توجه نهادهای امنیتی به نگرانی‌های امنیتی باشندگان کابل شد.

عبدالله عبدالله، روز دوشنبه (۱۶ جدی) در نشست شورای وزیران، گفت: «اهالی کابل در این اواخر تشویش‌های امنیتی دارند و توجه نهادهای امنیتی را در این زمینه می‌خواهیم.»

این در حالی است که در جریان چند هفته‌ی گذشته، آمار جرایم جنایی، دزدی‌های مسلحانه و قتل‌های هدف‌مند در شهر کابل، افزایش بی‌پیشینه‌ای داشته است. باشندگان کابل، به خاطر موجودیت و فعالیت شبکه‌های جرمی، به ویژه شبکه‌های سرقت، با مشکلات فراوانی مواجه اند.

در تازه‌ترین مورد، دزدان مسلح، حوالی ساعت ۰۸:۳۰ شنبه‌شب (۱۴جدی) دانش‌جویی به نام علی‌سینا را در مربوطات حوزه‌ی سیزدهم امنیتی در غرب کابل، به ضرب چاقو کشتند. علی‌سینا، دانش‌جوی دانشگاه امریکایی و فارغ‌التحصیل دانشکده‌ی ژورنالیزم دانشگاه کابل بود.

این رویداد، با واکنش گسترده‌ی کاربران شبکه‌های مجازی روبه‌رو شد و همه، پولیس کابل را به کم‌کاری در راستای تأمین امنیت باشندگان این ولایت، متهم کردند.

هرچند وزارت داخله گفته است که تحقیقات به منظور بازداشت عاملان این رویداد، ادامه دارد؛ اما این وزارت، از برنامه‌ی مشخصی برای کاهش آمار جرایم جنایی در شهر کابل، حرف نمی‌زند.

چند روز پیش نیز، صبغت‌الله عالمی، کارمند وزارت زراعت، زمانی که با موتر شخصی‌اش از سمت شهر به خانه‌اش بر می‌گشت، ساعت ۲ پس از چاشت، در منطقه‌ی نوآباد دهمزنگ در مربوطات حوزه‌ی سوم امنیتی، دزدان مسلح بر او شلیک کردند و با زخمی کردنش، موتر او را دزدیدند.

گذشته از این دو مورد، این بار نخست نیست که چنین رویدادهایی در شهر کابل، رخ می‌دهد. پیش از این، بارها دزدان مسلح راه افراد را در نقاط مختلف پایتخت گرفته و در برخی موارد، آنان را به قتل رسانده اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x