عبدالله عبدالله فردا چهارشنبه به روسیه می‌رود

صبح کابل
عبدالله عبدالله فردا چهارشنبه به روسیه می‌رود

قرار است عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی در رأس یک هیئت دولتی به منظور شرکت در نشست مسکو، فردا چهارشنبه (۲۷ حوت)، به روسیه برود.

شورای عالی مصالحه‌ی ملی، می‌گوید که این نشست به روز پنج‌شنبه (۲۸ حوت)، در مورد تسریع روند صلح افغانستان برگزار می‌شود.

هرچند شورای عالی مصالحه‌ی ملی در مورد ترکیب هیئت همراه آقای عبدالله چیزی نمی‌گوید؛ اما فهرستی در رسانه‌ها منشتر شده است که نشان می‌دهد حامد کرزی، رییس‌جمهور پیشین، مارشال عبدالرشید دوستم، میررحمان رحمانی، رییس مجلس نمایندگان، محمدکریم خلیلی و گلب‌الدین حکمتیار نیز، شامل کسانی هستند که به مسکو می‌روند.

بابر فرهمند، محمد معصوم استانکزی، محمدعلم ایزدیار، سید سعادت منصور نادری، نادر نادری، حببیه سرابی، متین بیگ، عبدالله خنجانی، عبدالستار خواصی و بهیر غیرت، دیگر افرادی اند که قرار است در نشست مسکو حضور داشته باشند.

از سویی هم، به تازگی وزارت خارجه‌ی ایالات متحده امریکا نیز، اعلام کرده که زلمی خلیل‌زاد، فرستاده‌ی ویژه‌ی این کشور در امور صلح افغانستان در این نشست شرکت خواهد کرد.

این در حالی است که پیش از این گروه طالبان، اعلام کرده بود که یک هیئت ده نفری از این گروه به رهبری ملاعبدالغنی برادر، معاون سیاسی گروه در این نشست شرکت می‌کند.

با این همه، در نشستی که قرار است روز پنج‌شنبه در مسکو برگزار شود، بر علاوه نمایندگانی از افغانستان وطالبان، برخی مقام‌ها  از امریکا، پاکستان و چین نیز شرکت می‌کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x